Reklama

Nominacje do Rock and Rollowego Salonu Sławy

Michael Jackson, Paul Simon, Patti Smith, AC/DC, New York Dolls, Lynyrd Skynyrd, Bob Seger, Black Sabbath i Queen - to zespoły i soliści, którzy znaleźli się na liście tegorocznych nominacji do elitarnego wyróżnienia. Mają oni szansę znaleźć się w Rock And Rollowym Salonie Sławy, do którego rokrocznie wpisywanych jest kilku wykonawców. Przypadek dwóch pierwszych jest dość szczególny, bowiem zarówno Jackson, jak i Simon należą już do Rock and Rollowego Salonu Sławy, ale jako członkowie grup Jackson 5 i Simon & Garfunkel. Tym razem mają szansę dostąpić tego zaszczytu jako artyści solowi.

W tym roku zgłoszono w sumie 16 artystów. Wielu z wykonawców (Aerosmith, Queen, Steely Dan, Black Sabbath, Lou Reed, Solomon Burke, The Flamingoes i wykonawca przeboju "La Bamba" Richie Valens), otrzymało nominacje już w latach ubiegłych, ale ich kandydatury odrzucono. Do Rock and Rollowego Salonu Sławy mają szansę wstąpić ci wykonawcy, producenci, kompozytorzy i inni artyści, którzy w znaczący sposób zapisali się w historii muzyki rockowej. Swoją pierwszą nominację artysta może uzyskać 25 lat po wydaniu pierwszej płyty.

Listę nagrodzonych poznamy za kilka miesięcy. Ceremonia przyjęcia nowych członków Salonu odbędzie się w Nowym Jorku na początku 2001.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy