Reklama

Nirvana: Internetowy przeciek

Ostatni zarejestrowany utwór grupy Nirvana, "You Know You're Right", można już ściągnąć z Internetu - poinformował internetowy serwis tygodnika "New Musical Express". Niepublikowana wcześniej kompozycja miała znaleźć się na kompilacyjnym albumie tria z Aberdeen, który ma trafić do sklepów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypomijmy, że prawa do piosenki były od dłuższego czasu przyczyną konfliktu między wdową po frontmanie zespołu Kurcie Cobainie, Courtney Love, i byłymi muzykami zespołu - Kristem Novoselicem i Davem Grohlem.

Reklama

Po niedawnym ogłoszeniu przez Courtney w telewizyjnym programie Howarda Strena informacji, że strony doszły do porozumienia i składankowy album zatytułowany po prostu "Nirvana" trafi do sklepów przed świętami Bożego Narodzenia, na internetowych stronach fanów grupy pojawiły się informacje o tym, że w Internecie można obecnie znaleźć pełną wersję utworu.

Przypomnijmy, że jego kilkusekundowy fragment trafił do sieci już wiosną bieżącego roku.

"You Know You're Right" jest ostatnim studyjnym nagraniem Nirvany. Zostało ono zarejestrowane w styczniu 1994 roku, w studiu Boba Lang w Seattle. Plotki głoszą, że gorzki w wymowie tekst utworu jest dedykowany Courtney Love.

I to właśnie jej dotyczy wers: "Tak naprawdę nic jej nie dręczyło, chciała tylko kochać samą siebie".

"New Musical Express" podaje też, iż wciąż nie jest pewne, jaki materiał znajdzie się na albumie "Nirvana". Według wciąż niepotwierdzonych informacji, ma to być kompilacja największych przebojów grupy, uzupełniona o utwór "You Know You're Right".

Wcześniej zapowiadano jednak, że wydawnictwo ma być zestawem płyt z wieloma rzadkimi i niepublikowanymi wcześniej nagraniami zespołu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nirvana | YOU | NME | musical | utwór | przeciek | Nirvany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje