Reklama

Nightwish na polu bitwy

Pod koniec września ukazała się składanka największych przebojów grupy Nightwish "Highest Hopes". Na niej znalazła się nowa wersja utworu "Sleeping Sun", pierwotnie wydanego na singlu w 1999 roku. Na potrzeby tej kompilacji nie tylko ponownie nagrano ten utwór, ale także powstał nowy teledysk, który możecie już obejrzeć na stronach INTERIA.PL.

"Sleeping Sun" był faworytem fanów zespołu. To właśnie dzięki ich głosom Nightwish zdecydował, żeby nagrać go raz jeszcze. Przypomnijmy, że wcześniej "Sleeping Sun" pojawił się jako bonus na wersji płyty "Oceanborn".

Reklama

Teledysk do nowej wersji "Sleeping Sun" nakręcono w czeskiej Pradze. Za kamerą stanął ceniony niemiecki reżyser Jörn Heitmann, w ostatnim czasie stały współpracownik grupy Rammstein (m.in. "Amerika", "Keine Lust"). Pracował także z Finami z The Rasmus ("No Fear") i Norwegami z A-ha ("Celice"). Teraz przyszła kolej na następnych Skandynawów.

W klipie można zobaczyć członków zespołu przebranych za rycerzy walczących na średniowiecznym polu bitwy. Wokalistka Tarja Turunen przez dłuższą chwilę śpiewa trzymając powiewający na wietrze proporzec jednego ze zwaśnionych obozów.

Dodajmy, że były to jedne z ostatnich chwil Turunen i pozostałych muzyków pod jednym sztandarem. Pod koniec października Tarja została usunięta z zespołu na skutek "różnic charakterów".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nightwish | nowy teledysk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje