Reklama

Nieśmiertelni Smashing Pumpkins

Nie mylili się ci, którzy twierdzili, że grupa Smashing Pumpkins nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze przed końcem tego roku do sklepów muzycznych trafią dwa nowe albumy zespołu. Pierwszy z nich to kolekcja największych przebojów wydanych na singlach, a drugi to zbiór utworów, które trafiały jako dodatki na single podczas całej kariery grupy.

Ponadto w produkcji są już dwa filmy dokumentalne na temat działalności znanej amerykańskiej formacji, na czele której stał charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Billy Corgan. Gotowe jednak będą najwcześniej na wiosnę przyszłego roku.

Reklama

Ich tematyka nie będzie się pokrywać. Pierwszy z nich ma być filmem typowo biograficznym, natomiast drugi w całości poświęcony zostanie kulisom pożegnalnego koncertu, jaki grupa dała w grudniu zeszłego roku w Chicago.

Tymczasem amerykańscy fani Smashing Pumpkins mogą już od środy, 11 lipca, zobaczyć Corgana na scenie. Muzyk towarzyszy w najnowszej trasie legendarnej formacji New Order, występującej w ramach objazdowego festiwalu "Area: One".

Ponadto zagrał on gościnnie w utworze "Turn My Way", który trafi na najnowszy album zespołu, zatytułowany "Newordergetready". Premiera płyty zapowiedziana jest na 27 sierpnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Smashing Pumpkins

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje