Nie żyje raper Julio Foolio. Świętował 26. urodziny, gdy został brutalnie zastrzelony

Nie żyje amerykański raper Julio Foolio. Miał zaledwie 26 lat. Został znaleziony martwy w samochodzie, na parkingu hotelowym w mieście Tampa na Florydzie. Incydent mógł być powiązany z porachunkami gangów, ale policja wciąż pracuje nad ustaleniem konkretnego motywu. Podejrzani są poszukiwani.

Julio Foolio
Julio FoolioNSTAGRAM / Planet / ForumAgencja FORUM

W niedzielę 23 czerwca 2024 r. doszło do strzelaniny w mieście Tampa na Florydzie. W wyniku incydentu zginął młody amerykański raper Julio Foolio. Tego dnia artysta świętował swoje 26. urodziny. Wraz ze znajomymi hucznie obchodził swój wyjątkowy dzień, co obszernie relacjonował w mediach społecznościowych.

Raper zginął na parkingu przed hotelem

Do strzelaniny doszło na parkingu hotelowym około godziny 4:40 czasu lokalnego. Wówczas raper i jego koledzy zostali wyproszeni z wynajmowanego apartamentu. Foolio zginął na miejscu. Oprócz niego zostały poszkodowane trzy osoby, którym udało się przeżyć. Błyskawicznie trafiły jednak do szpitala.

Strzelanina miała być wynikiem porachunków gangów

Wstępnie miejscowa policja ustaliła, że Foolio wpadł w zasadzkę związaną z porachunkami gangów. Nie udało się ustalić sprawców ataku ani konkretnego motywu zbrodni. W dalszym ciągu trwa identyfikacja potencjalnych podejrzanych.

Julio Foolio bał się o swoje życie

Już kilka miesięcy temu Julio Foolio skarżył się w mediach społecznościowych na niebezpieczeństwo, które miało czyhać na niego na każdym kroku. Artysta twierdził, że wielokrotnie dokonywano zamachów na jego życie. W 2021 r. został trafiony kulą podczas strzelaniny samochodowej. W 2022 r. z kolei został aresztowany przez służby. Powodem zatrzymania było nadmierne zaciemnienie szyb w samochodzie, którego był właścicielem.

Julio Foolio jawnie mówił o swojej przynależności do gangu. Miał być członkiem KTA z Jacksonville, który od dłuższego czasu rywalizował z wieloma lokalnymi grupami przestępczymi.

Maciek Kurowicki (Hurt): Trudno nie wierzyć w nic, ale wartoOliwia Kopcik, Oliwia Kopcik, Oliwia KopcikINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas