Reklama

Reklama

Nick Cave & the Bad Seeds: Nowy album "Skeleton Tree" we wrześniu

Szesnasty studyjny album grupy Nick Cave & the Bad Seeds zatytułowany będzie "Skeleton Tree" i ukaże się 9 września 2016 roku. Będzie to następca dobrze przyjętej płyty "Push the Sky Away" z 2013 roku, która okazała się także komercyjnym sukcesem.

Nick Cave & the Bad Seeds zapowiadają nową płytę

Proces powstawania "Skeleton Tree" rozpoczął się pod koniec 2014 roku w Retreat Studio w Brighton. Następne sesje odbyły się w La Frette Studio we Francji na jesieni 2015 roku. Płyta została zmiksowana w AIR Studio w Londynie, na początku 2016 roku.

Premierę albumu poprzedzą pokazy filmu "One More Time With Feeling", które odbędą się w kinach na całym świecie 8 września 2016 roku. Będzie to pierwsza okazja by usłyszeć utwory z albumu "Skeleton Tree".

Reżyserem "One More Time With Feeling" jest Andrew Dominik ("Chopper", "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć"). "One More Time With Feeling" bazowało od początku na koncepcji wykonania utworów na żywo, ale stało się czymś o dużo większym znaczeniu, po tym jak Dominik zagłębił się w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w trakcie powstawania i rejestracji płyty.

Reklama

Przypomnijmy, że w lipcu 2015 r. zginął 15-letni syn Cave'a - Arthur. Nastolatek spadł z kilkunastometrowego klifu w pobliżu Brighton.

Wykonaniu utworów z nowej płyty The Bad Seeds towarzyszą wywiady, materiały nagrane przez Dominika oraz narracja Cave'a. Zdjęcia są zarówno czarno-białe jak i kolorowe, zarejestrowane w 3D i 2D. Film jest surowy, kruchy i jest świadectwem artysty próbującego znaleźć swoją drogę przez ciemność.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama