Reklama

Naród pragnie Ich Troje

Na szczycie listy OLiS, czyli najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, w minionym tygodniu nie ma niespodzianki. Po raz drugi z rzędu znalazł się tam album "The Best Of Ich Troje". Pogardzane przez wielu słuchaczy trio może dorzucić do swej kolekcji następną platynową płytę - i to już w drugim tygodniu po premierze!

Drugą pozycję utrzymała debiutująca na muzycznej scenie Ewelina Flinta i jej "Przeznaczenie". Gdyby nie to, że akurat teraz wydali swój album Michał Wiśniewski i spółka, wynik młodej wokalistki można by uznać za rewelacyjny - ale i tak nie jest źle.

Na 3. miejsce z 6. awansowała Włoszka In-Grid z wydawnictwem "Rendez-Vouz", a na 4. z 3. obsunął się album grupy Raz, Dwa, Trzy - "Trudno nie wierzyć w nic".

Pudelsi z "Wolnością słowa" podskoczyli o trzy oczka na 5. miejsce, a Blue Cafe i ich "Fanaberia" o jedno - na miejsce 6. Warto dodać, że ta płyta jest już na liście od 27. tygodni i w tym czasie zdążyła się już pokryć platyną.

Reklama

Madonna z albumem "American Life" radzi sobie u nas średnio - w tym tygodniu spadła na 7. miejsce i raczej trudno jej będzie powtórzyć osiągnięcie chociażby wspomnianej grupy Blue Cafe.

Kolejne trzy miejsca to znów polskie propozycje - najpierw album "Smolik 2", a tuż za nim "Kabaret Tey (1971-1980)" i Kazik Staszewski śpiewający "Piosenki Toma Waitsa".

W drugiej dziesiątce listy OLiS znaleźć można m.in. wciąż popularne płyty Roda Stewarta ("It Had To Be You..." - 23 tygodnie, 14. miejsce), Norah Jones ("Come Away With Me" - 21 tygodni, 15. miejsce) i zespołu Raz, Dwa, Trzy ("Czy te oczy mogą kłamać..." - 20. pozycja po 46 tygodniach w zestawieniu!).

Najwyżej notowana nowość znalazła się dopiero na 17. miejscu i jest nią wspólna płyta Jose Cury i Ewy Małas-Godlewskiej "Song Of Love".

Poza czołową dwudziestką debiutowali m.in.: Macy Gray z "Trouble With Being Myself" (22. miejsce), Simply Red ze składanką największych przebojów (24.), Blur z "Think Tank" (25.) oraz ścieżka dźwiękowa do filmu "Matrix Reaktywacja" (26.).

Zobacz pełne zestawienie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: naród | pragnie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy