Reklama

Najszybciej sprzedająca się płyta

Pochodząca z Walii soulowa wokalistka Duffy znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych singli i zestawienia najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii.

Przebój piosenkarki zatytułowany "Mercy" już czwarty tydzień z rzędu znajduje się na 1. miejscu listy najpopularniejszych piosenek na Wyspach Brytyjskich.

Reklama

Teraz pełnię sukcesu Duffy zawdzięcza płycie "Rockferry", który nakładem 180 tysięcy egzemplarzy zadebiutował na szczycie listy bestsellerów. Tym samym płyta piosenkarki stała się najszybciej sprzedającym się albumem w 2008 roku.

Brytyjczycy cieszą się, gdyż Duffy to kolejny przypadek świeżej krwi w wyspiarskim show biznesie:

"Obok Adele, Amy MacDonald i Scouting For Girls, Duffy to kolejny debiutant osiągający sukces na liście przebojów" - komentuje Martin Talbot , szef The Official UK Charts Company.

"Mamy dopiero marzec, a już widać, że 2008 rok to będzie świetny okres dla naszych młodych talentów" - dodaje.

Wracając do zestawienia singli, to w pierwszej dziesiątce nie pojawiał się żadna nowość. Wciąż na miejscu 2. znajduje się taneczny przebój "What's It Gonna Be" H Two O z gościnnym udziałem tria Platnum.

Pozycja 3. należy do kanadyjskiej formacji Nickelback i piosenki "Rockstar".

Debiut "Rockferry" na szczycie zestawienia bestsellerów płytowych oznaczał, że "Back To Black" Amy Winehouse został zepchnięty na pozycję 2.

Miejsce 3. zajmują Nickelback z "All the Right Reasons", a na 4. debiutuje Nick Cave i The Bad Seeds z "Dig Lazarus Dig".

BBC

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sprzedawanie | przebój

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje