Reklama

Nagie obrazy Iggy Popa trafią do muzeum w Nowym Jorku

Od listopada 2016 roku marca 2017 roku w jednym z muzeów w Nowym Jorku będzie można oglądać nagie podobizny Iggy Popa, namalowane przez studentów sztuki.

Akty Iggy Popa trafią do muzeum

Legendarny muzyk zdecydował się pozować nago dla studentów Nowojorskiej Akademii Sztuki w lutym tego roku.

Reklama

Pomysłodawcą akcji był brytyjski artysta Jeremy Deller. Nagi Iggy Pop był portretowany przez 21 artystów w wieku 19 - 82, a pokaz ich prac zostanie wystawiony w nowojorskim muzeum na Brooklynie 4 listopada. Tytuł wystawy to "Iggy Pop Life Class". Nagie portrety będzie można oglądać do marca 2017 roku.

"Według mnie Iggy Pop jest idealnym uosobieniem natury. Ma on kluczowe znaczenie w zrozumieniu, czym jest muzyka rockowa i jakie jest jej miejsce w amerykańskiej kulturze. Jego ciało było świadkiem wielu rzeczy i powinno zostać udokumentowane" - stwierdził Deller.

O wystawie opowiedział również sam gwiazdor w wywiadzie dla "The Guardian", przyznając, że propozycję pozowania otrzymał już 10 lat temu:

"Byłem odrobinę za młody. Teraz czuję, że wiele wydarzyło się ze mną i moim ciałem. Z jakiegoś powodu uznałem, że to ważne, abym stanął nago przed grupą ludzi" - przyznał Pop.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Iggy Pop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje