Reklama

Myslovitz wyda pierwszy od 10 lat album. Kiedy premiera "Wszystkich narkotyków świata"?

Grupa Myslovitz wyda pierwszą od 10 lat płytę! Album "Wszystkie narkotyki świata" ukaże się 3 marca 2023 roku. Co już wiemy o premierowym krążku?

Grupa Myslovitz wyda pierwszą od 10 lat płytę! Album "Wszystkie narkotyki świata" ukaże się 3 marca 2023 roku. Co już wiemy o premierowym krążku?
W Myslovitz od kilku lat wokalistą jest Mateusz Parzymięso /fot. Łukasz Gawroński /materiały prasowe

"Wszystkie narkotyki świata" to pierwszy od 10 lat, studyjny album zespołu Myslovitz. Zespołu, którego twórczość stała się inspiracją dla całego pokolenia artystów święcących dziś triumfy na scenie niezależnej, ale i popowej, bo pod koniec lat 90. i w latach 2000 ich poetycko-alternatywnego rocka słychać było w każdym, nawet najbardziej komercyjnym radiu, klubie, a nawet każdej dyskotece. 

Myslovitz to jedyny w naszym kraju przykład kariery, która zaprowadziła pięciu muzyków z małego miasta na Śląsku na największe europejskie sceny i międzynarodowe festiwale. Grali trasy koncertowe w całej Europie z ówczesnymi gigantami światowej muzyki. Dziś, po trzech dekadach działalności Myslovitz, okazuje się, że ich ponadczasowych hitów słucha, a ich koncerty odwiedza kolejne pokolenie studentów (nierzadko z rodzicami) złaknionych gitarowej energii, natchnionej, rockowej poezji oraz niezwykłych melodii.

Zespół Myslovitz tworzą: Mateusz Parzymięso (śpiew, gitara); Wojciech Powaga (gitara); Przemysław Myszor (gitara, klawisze); Jacek Kuderski (bas); Wojciech Kuderski (perkusja).

Reklama

Myslovitz zapowiada "Wszystkie narkotyki świata"

Myslovitz po 10 latach wydawniczego niebytu powraca z albumem, który jest ukłonem w stronę najwierniejszych fanów, ale i za sprawą nowego wokalisty, nie powinien pozostać obojętny nowej fali wielbicieli zespołu. 

Jak zapowiada zespół, "Wszystkie narkotyki świata" to "zbiór 12 utworów układających się w jedną opowieść. Opowieść o miłości, nienawiści, pasji, sztuce, polityce, wojnach, inności, normalności, tolerancji i nietolerancji, otwartości, pogardzie, niezłomności, muzyce, poezji, prawdzie, kłamstwach, władzy, pieniądzach, alkoholu, narkotykach... o wszystkim, co rządzi współczesnym światem". Na nowym krążku należy spodziewać się nieoczywistego, bezkompromisowego i poetyckiego przekazu  w zrozumiałej formie. 

"Przez szacunek do swoich odbiorców Myslovitz nie kłania się muzycznym modom, ale też nie stał się dinozaurem, co udowadnia na licznych koncertach - pełnych młodzieńczej energii, potu, psychodelii i przebojów, które śpiewają wraz z nimi rzesze ludzi doceniających ich niczym nienaruszoną od 30 lat autentyczność" - czytamy w opisie produkcji.

Album "Wszystkie narkotyki świata" powstał w kilku studiach nagraniowych, m.in. w londyńskim Abbey Road i dotychczas promowały go piosenki: "Miłość", "19", "Pakman". Jako następne w kolejce czekają: piosenka tytułowa i "Latawce" z gościnnym udziałem wokalistki zespołu ATLVNTA, Kasi Gołomskiej.

Płyta ukaże się fizycznie w wersji cd i na 180 gramowym, kolorowym winylu.

Tracklista albumu "Wszystkie narkotyki świata"

1.         wszystkie narkotyki świata             

2.         miłość

3.         pakman

4.         król wzgórza

5.         przypadkiem

6.         latawce

7.         inny

8.         zdążyć przed wschodem słońca

9.         19

10.       powoli

11.       dziewczyna z wiersza lennona

12.       kosmita

Za produkcję albumu odpowiadają Aleksander Kaczmarek oraz Myslovitz. Mix: Aleksander Kaczmarek, Piotr Witkowski Exit Productions; mastering: Piotr Witkowski Exit Productions.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Myslovitz | "Wszystkie narkotyki świata"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama