Reklama

Myslovitz: Posłuchaj nowych nagrań

Niedziela, 5 marca, to ostatni dzień naszego konkursu, w którym użytkownicy portalu INTERIA.PL mogą wybrać utwór, który ukaże się na najnowszym singlu grupy Myslovitz. Piosenka będzie pilotowała album zatytułowany "Happiness Is Easy" - jego premierę wyznaczono na 12 maja. Dzisiaj prezentujemy dwa ostatnie utwory (w jednym z nich gościnnie śpiewa Maria Peszek) oraz komentarz Artura Rojka, wokalisty Myslovitz.

- "Ściąć wysokie drzewa" jest chyba najbardziej osadzony w klimacie Interpol i Joy Division. Mówię tu o linii gitary basowej, którą gra Jacek [Kuderski - przyp. red.]. Natomiast utwór przypomina mi naszą "Zamianę" - opowiada artysta.

Reklama

- Tytuł piosenki to hasło zaczerpnięte z filmu "Hotel Rwanda". Film opowiada o konflikcie pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu. A słowa tytułu piosenki to hasło, które było znakiem do rozpoczęcia rzezi.

Posłuchaj "Ściąć wysokie drzewa"!

Ostatnim utworem-kandydatem jest "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów".

- To jest kolejny nasz "inny" utwór. Piosenka oparta jest na prostym, acz bardzo charakterystycznym loopie perkusyjnym, który przypomina trochę utwory z lat 80. Jej roboczy tytuł to "Radiorama". Praktycznie Lala [Wojtek Kuderski, perkusista zespołu - przyp. red.] w tym utworze nie gra. Zresztą jest to całkowicie elektroniczny numer, w którym zaprogramowany jest także bas.

- Tekst opowiada o miłości i jego część "Będziemy tam nago biegali po łąkach, okryją nas drzewa gdy zajdą wszystkie słońca", pochodzi z czasów, kiedy pisałem utwory na płytę Lenny Valentino. Resztę dopisałem.

- Rzeczą charakterystyczną jest to, że jest to jeden z duetów, które trafią na płytę, ale ten jest bardziej wyraźny. W "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów" śpiewa Maria Peszek, moim zdaniem jedna z najbardziej wyrazistych osób w polskiej muzyce pop.

- Drugim duetem będzie piosenka z Maćkiem Cieślakiem [Ścianka, współproducent nowej płyty Myslovitz - przyp. red.], ale to jest bardziej takie współistnienie, niż klasyczny duet. Chociaż utwór z Marysią Peszek to też nie jest taki typowy duet, gdyż ona współtowarzyszy mi gdzieś tam w tle.

Posłuchaj "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów"!

Napisz, co sądzisz o nowych piosenkach Myslovitz!

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie i wybrania nowego singla zespołu! Szczegóły konkursu, który trwa do niedzieli, 5 marca, znajdziecie tutaj!

Wygrać w nim możecie egzemplarze nowej płyty Myslovitz, "Happiness Is Easy", która ukaże się w sklepach w maju.

Zobacz teledyski grupy Myslovitz na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: utwory | piosenka | peszek | drzewa | utwór | Myslovitz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje