Reklama

Motorhead: Phil Campbell walijskim bohaterem

Pochodzący z Walii 42-letni Phil Campbell, gitarzysta brytyjskiej formacji Motorhead, znalazł się na liście kandydatów na Walijskiego Bohatera. Zawdzięcza to oczywiście fanom zespołu, którzy licznie oddali na niego swe głosy.

Gdy tylko oficjalna witryna Motorhead poinformowała o głosowaniu, fani nie próżnowali i dzięki ich głosom Phil, pochodzący z walijskiego miasteczka Pontypridd, jest na razie na piątym miejscu na liście kandydatów.

Reklama

Ciężko mu będzie jednak pokonać Toma Jonesa, który ma miliony fanów na całym świecie. Mike Peters z alternatywnej grupy The Alarm również znajduje się na liście przed nim.

Mimo wszystko Phil jest zachwycony tym, że w ogóle znalazł się na liście i był bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy na niego głosowali.

W jeszcze większym szoku od muzyka był rzecznik organizacji, która głosowanie zorganizowała. Powiedział on między innymi: "To szaleństwo. Spodziewaliśmy się w pierwszej piątce takich bohaterów, jak Dylan Thomas, arcybiskup Rowan Williams czy nawet Neil Kinnock. Nie myśleliśmy, że znajdą się na niej gwiazdy rocka".

Głosować można na stronie 100 Welsh Heroes, za której uruchomienie odpowiedzialny jest minister kultury Walii, Alun Pugh. Kandydaci pogrupowani zostali w pięć kategorii.

Lista nominacji zostanie zamknięta 1 grudnia. Czołowa dziesiątka będzie ogłoszona 1 marca 2004 roku.

Trzymamy kciuki za Phila!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Motorhead | Phil Campbell's All Starr Band

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje