Reklama

Motorhead: Dokument o Lemmym

2 maja, o godzinie 19:00 czasu kalifornijskiego, w Goethe Institut w Los Angeles odbędzie się premiera filmu "Lemmy", który opowiada o rockandrollowym życiu Lemmy'ego Kilmistera, lidera słynnej angielskiej grupy Motorhead. Twórcą obrazu jest niemiecki dokumentalista i fotograf Peter Sempel.

Pokaz filmu jest częścią retrospektywy dzieł Sempela, która oprócz filmów dokumentalnych obejmuje również zbiór fotografii. Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących obrazu "Lemmy", więc pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś doczekamy się jego polskiej premiery.

Reklama

Z doniesień wynika, że prace nad nim trwały kilka lat, co dziwić nie powinno zważywszy na barwne życie pana Kilmistera.

Tych, którzy przypadkiem znaleźliby się w przyszłym tygodniu w Los Angeles, informujemy, że Goethe Institut mieści się tam przy 5750 Wilshire Blvd.

Peter Sempel jest również autorem dokumentu o Ninie Hagen, niemieckiej gwieździe punk rocka, zatytułowanego "Nina Hagen - Punk & Glory". Co ciekawe, w filmie pojawia się także lider Motorhead. Ten obraz jest również częścią retrospektywy dzieł Petera Sempela, a pokazany zostanie kilka dni wcześniej, w niedzielę, 28 kwietnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Motorhead | Peter | Los Angeles

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje