Reklama

Moonspell: Rozstanie z basistą

Portugalska grupa Moonspell rozstała się z basistą Sérgio Crestaną. Jego następca nie jest jeszcze znany. W czasie sesji nagraniowej następcy albumu "Darkness And Hope" w studiu zastąpi go Niclas Etelävuori z fińskiej grupy Amorphis.

Pożegnanie z Sérgio nastąpiło w przyjacielskiej atmosferze. Nie podano na razie powodów, dla których basista zdecydował się zakończyć współpracę z kolegami.

Tymczasem od 23 marca Moonspell przebywa w fińskim studiu Finnvox i pozostanie w Helsonkach do 12 kwietnia. W tym czasie zarejestrowany zostanie materiał na nowy album Portugalczyków. Nad prawidłowym przebiegiem nagrań czuwa Hiili Hiilesmaa, producent znany choćby ze współpracy z Amorphis i Sentenced. Kilka tytułów z nowej płyty jest już znanych: "The Southern Deathstyle", "Lunar Still", "From Lowering Skies", "In And Above Men" i "Everything Invaded".

Reklama

Faza przedprodukcji nowej płyty odbyła się w należącym do zespołu studiu Inferno wraz z Waldemarem Sorychtą, który pracował z Moonspell przy płytach "Wolfheart", "Irreligious" i "Sin".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Moonspell | rozstanie | basista

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy