Reklama

Reklama

"Milionerzy": Hubert Urbański nie mógł wyjść z podziwu

Na razie 75 tys. zł w "Milionerach" ma na koncie Wojciech Zaręba, który zrobił spore wrażenie na prowadzącym program Hubercie Urbańskim.

Na razie 75 tys. zł w "Milionerach" ma na koncie Wojciech Zaręba, który zrobił spore wrażenie na prowadzącym program Hubercie Urbańskim.
Wojciech Zaręba i pytanie za 75 tys. zł w "Milionerach" /TVN

"Milionerzy" ponownie zagościli na antenie od początku września. Show prowadzony przez Huberta Urbańskiego był wiosennym przebojem TVN, a nowa edycja ponownie przyciąga tłumy chętnych do gry o milion, a także wielu widzów przed telewizory.

W ostatnim odcinku (26 września) w programie pojawił się Wojciech Zaręba. Choć z pierwszego koła ratunkowego (pytanie do publiczności) musiał skorzystać już przy drugim pytaniu za gwarantowany 1 tys. zł, z kolejnymi pytaniami radził sobie bez problemu.

Uczestnik gry pracuje jako aplikant adwokacki w kancelarii prawnej. Uwielbia prozę fantastyczną, którą traktuje jako "odtrutkę na szarą rzeczywistość". Jest laureatem nagród w amatorskich konkursach literackich. W przyszłości chciałby pomagać zwierzętom i walczyć z tymi, którzy się nad nimi znęcają.

Reklama

Zmysł hazardzisty 25-letniego absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego sprawił, że dotarł do pytania za 75 tys. zł.

"Antonio Vivaldi skomponował operę zatytułowaną 'Skanderbeg' na cześć największego bohatera narodowego:" - tak brzmiało to pytanie, a do wyboru były następujące kraje: Albania, Czechy, Włochy i Szwecja.

Początkowo uczestnik zastanawiał się nad Szwecją, ale wspomniany bohater skojarzył mu się z nazwą piłkarskiego klubu Skënderbeu Korcza z Albanii, który od kilku lat regularnie startuje w eliminacjach do europejskich pucharów (w tym sezonie awansował do rozgrywek grupowych w Lidze Europy).

"To tylko moje luźne skojarzenie" - stwierdził Wojciech Zaręba. "Pierwsze słyszę. To ciekawe" - odpowiedział Hubert Urbański.

Ostatecznie uczestnik poprawnie postawił na Albanię, wygrywając 75 tys. zł.

"Twój tok rozumowania bardzo mi się podoba" - pogratulował mu prowadzący program.

W wiosennym sezonie "Milionerów" dwukrotnie padło pytanie za milion, sześć razy za pół miliona.

Jako pierwsza 500 tysięcy złotych wygrała Sonia Ciuk. W odcinku specjalnym Kinga Rusin i Piotr Kraśko również wygrali pół miliona złotych, które przekazali na rzecz Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Jak dotąd główna wygrana padła tylko raz, w 2010 roku.

"Szkoda, że nie zdarzało się to częściej! Mam jednak nadzieję, że tej jesieni komuś dopisze szczęście" - przyznaje gospodarz "Milionerów".

"Milionerzy" emitowani są od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55 na antenie TVN.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL