Reklama

Międzynarodowy sukces Backstreet Boys

Skoro nie udało się pobić rekordu sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, członkowie amerykańskiej grupy Backstreet Boys znaleźli inny sposób, aby udokumentować sukces swojego najnowszego albumu "Black & Blue''. Jako właśnie podał rzecznik zespołu, w ciągu tygodnia od premiery album sprzedał się na całym świecie w liczbie ponad pięciu milionów egzemplarzy, ustanawiając tym samym nowy rekord.

W samych Stanach Zjednoczonych płytę "Black&Blue" kupiło 1.6 miliona fanów, co wystarczyło na zdobycie pierwszego miejsca na liście "Billboardu". Do pobicia rekordu grupy 'N Sync zabrakło jednak ponad 800 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Reklama

Jedyne, co pozostaje wokalistom w tej sytuacji, to radość, iż są pierwszym zespołem w historii, któremu udało się przekroczyć granicę miliona sprzedanych płyt w pierwszym tygodniu po premierze. Pokonali ją w USA swym poprzednim albumem "Millenium".

Płyta "Black & Blue'' sprzedaje się bardzo dobrze na całym świecie. W Japonii, Korei, Meksyku, Wenezueli ma już status pięciokrotnej platyny, a w 16 krajach jest Platynową płytą.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Backstreet Boys | Black

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje