Reklama

Michał Wiśniewski oficjalnie bankrutem. "Świat się nie kończy. Świat się zaczyna"

Michał Wiśniewski postanowił oficjalnie zabrać głos na temat spekulacji medialnych dotyczących jego problemów finansowych. W specjalnym oświadczeniu poinformował, że sąd ogłosił jego upadłość konsumencką. "To ważne postanowienie kończy wyjątkowo trudny etap życia piosenkarza" - czytamy.

Michał Wiśniewski ogłosił upadłość

Michał Wiśniewski, który swoją ogromną popularność zdobył wraz z grupą Ich Troje, zbankrutował. Teraz jego nieruchomościami i całym majątkiem zajmie się syndyk. Jego kredyty bankowe mają zostać spłacone, przynajmniej częściowo, ze sprzedaży zlicytowanych rzeczy.

Reklama

"Czuję się w obowiązku zamieścić takie oświadczenie, bo paradoksalnie jest to dla mnie bardzo dobra informacja. Chcę jeszcze dodać, że gdybym miał od początku tak profesjonalną obsługę prawną, zapewne nigdy nie doszłoby do takiej sytuacji... Ale świat się nie kończy! Świat się zaczyna" - możemy przeczytać na jego Facebooku wokalisty.

"Dnia 11 maja 2018 r. Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy ogłosił upadłość konsumencką Michała Wiśniewskiego. To ważne postanowienie kończy wyjątkowo trudny etap życia piosenkarza. Michał, o czym wielokrotnie informowały media, od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Niestety, często w medialnych doniesieniach nie wspominano, że pojawienie się tych trudności nie było wynikiem celowego działania artysty" - czytamy w oświadczeniu.

Czym jest upadłość konsumencka? GazetaPrawna.pl tłumaczy: "Upadłość konsumencka to nic innego jak postępowanie sądowe przewidziane dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej i stali się niewypłacalni. Przy czym niewypłacalność oznacza, że dłużnik nie jest w stanie wykonywać swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych".

Nieoficjalne źródła podają, że lider Ich Troje przez lata kariery miał zarobić niemal 35 milionów złotych. Podobno wszystkie pieniądze zostały zmarnowane przez kiepskie inwestycje, imprezowy tryb życia i hazard. W wywiadzie dla weszło.com artysta przyznał, że chce zacząć wszystko od nowa i posiada coś znacznie cenniejszego niż pieniądze. Jego zdaniem te przychodzą same - wystarczy tylko ciężko pracować. Jego talent, upór i zdobyta popularność mają być gwarantem powrotu na szczyt.

Przypomnijmy, że w marcu Michał Wiśniewski wystartował z internetową zbiórką, której celem było zebranie 25 tys. złotych na wydanie drugiej płyty z Andrzejem Wawrzyniakiem -"Sweterek część 2 czyli 13 Postulatów W Sprawie Miłości". Ostatecznie do wokalisty trafiło ponad 28 tys. złotych.

RMF/INTERIA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Wiśniewski | Ich Troje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje