Reklama

Michał Szpak chce pojechać na Eurowizję. Pomóż wybrać mu piosenkę!

Cleo, Sylwia Grzeszczak, Doda i Michał Szpak to najgorętsze nazwiska na eurowizyjnej giełdzie. Kto pojedzie do Sztokholmu w 2016 roku? Wokalista, który w tym roku wydał album "Byle być sobą" zgłosił poważny akces do wystąpienia na imprezie.

Michał Szpak chce jechać na Eurowizję

Michał Szpak wielokrotnie podkreślał, że chętnie wystąpiłby na Eurowizji i jest na to gotowy. Wspominał już o tym krótko po zwycięstwie na festiwalu w Opolu (wokalista wygrał "Superpremiery").

Reklama

- To jest po prostu bardzo dobry utwór, świetna ballada ("Real Hero" - przyp. red.). Obserwowałem w tym roku Eurowizję i faktycznie, po świetnej piosence z Łotwy (Aminata "Love Injected" - dop. red.), po prezentacji tak kompletnej i wybitnej artystki, tak emocjonalnej piosenki stwierdzam, że miałbym na Eurowizji szansę. Już nawet mam w głowie utwór, który chciałbym wykonać, który ukaże się na płycie w październiku. Chciałbym pojechać na Eurowizję, zmierzyć się z europejskimi artystami i zaprezentować kompozycję, która wiem, że odciśnie duże emocjonalne piętno na tym konkursie - mówił w wywiadzie dla Interii Szpak.

Artysta nie zakończył swojej walki o Eurowizję na chęciach i podjął konkretne działania. W połowie grudnia zaprezentował dwa teledyski do utworów "Such Is Life" oraz "Color Of Your Life".

Klip "Such Is Life" został zrealizowany w Parku Krajobrazowym w Bukowcu koło Jeleniej Góry. Część zdjęć była realizowana w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz studiu filmowym SQM w Komornikach. Klip wyreżyserował Janusz Tatarkiewicz.

Zobacz klip "Such Is Life":

Drugi numer, "Color Of Your Life" to teledysk zmontowany z najlepszych zdjęć Michała Szpaka z ostatniej sesji zdjęciowej. Piosenka stworzona została w klimacie przebojów eurowizyjnych.

Zobacz klip "Color Of Your Life":

KTÓRĄ PIOSENKĘ POWINIEN WYBRAĆ MICHAŁ SZPAK? [ZAGŁOSUJ]

Michałem Szpakiem zainteresowały się również zagraniczne serwisy eurowizyjne. Dziennikarze podkreślali, że jest on charyzmatycznym wokalistą. Co ciekawe według zachodnich mediów to właśnie Szpak jest głównym faworytem do reprezentowania Polski na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Również w nasza recenzentka widzi w Szpaku eurowizyjny potencjał:

"'Byle być sobą' pozytywnie zaskoczyło mnie dojrzałością brzmienia, bogactwem aranżacji i szerokim spojrzeniem na muzykę. Szpakowi udało się połączyć ducha kolorowych lat 80. z rockowymi gitarami i poetyckim przekazem. Przy tym stworzył utwory, które zapadają w pamięć, jak największe przeboje największych polskich gwiazd pop-rockowych lat 90. Jeżeli Michał Szpak faktycznie będzie nas reprezentował na Eurowizji, już dziś możemy być z niego dumni" - możemy przeczytać w recenzji jego albumu.

Wokalista, mimo iż jest pewien swojej kandydatury, nie jest do końca zdecydowany, którą z piosenek powinien wybrać. Liczy więc na pomoc internautów w tej kwestii. Poniżej możecie oddawać głosy w ankiecie i razem z Michałem zdecydować, z którą piosenką powinien ubiegać się o miano polskiego kandydata na Eurowizję.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | eurowizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje