Reklama

Michael Jackson podbija Wielką Brytanię

Wszystko wskazuje na to, że mylili się ci, którzy wróżyli "Invincible", najnowszej płycie Michaela Jacksona, spektakularną porażkę. Nowy album miłośnika szympansów sprzedaje się znakomicie w Wielkiej Brytanii i wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu był na Wyspach bezkonkurencyjny.

Na oficjalne wyniki pierwszego tygodnia sprzedaży "Invincible" przyjdzie nam poczekać do poniedziałku, 5 listopada, ale już w cztery dni po pojawieniu się płyty na brytyjskim rynku okazało się, że Jacko zostawił wszelkich potencjalnych rywali daleko w tyle.

Reklama

Trzy razy mniej płyt sprzedał następny w wyścigu wykonawca, czyli formacja Steps (chodzi o album "Gold", z największymi przebojami grupy). Brytyjscy eksperci twierdzą, że tylko w pierwszym tygodniu po premierze najnowsza płyta Jacksona znajdzie na Wyspach około 150 tysięcy nabywców!

Gennaro Castaldo, przedstawiciel sieci sklepów płytowych HMV, twierdzi, że najbardziej zagorzali fani kupują po pięć kopii "Invincible" - bo płyta ukazała się okładkami w pięciu różnych kolorach.

"To dowodzi, że zainteresowanie muzyką Michaela Jacksona jest wciąż ogromne. Jego wkład w historię muzyki jest niezaprzeczalny. Jego starzy fani chcą mieć wszystko, co kiedykolwiek wydał, a fakt, że jego muzyka ciągle ewoluuje, przysparza mu wielbicieli również wśród przedstawicieli młodszych pokoleń. Być może nowa płyta nie będzie wydarzeniem na miarę 'Thrillera', ale wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z albumem, który zdominuje listy sprzedaży na najbliższy czas" - twierdzi Castaldo.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowy album | Michael | Michael Jackson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje