Reklama

Metalmania: Therion za Testament

Informowaliśmy już o zamieszaniu związanym z występem grupy Testament na festiwalu Metalmania. Ostatecznie amerykańska legenda thrashmetalu nie zagra 4 marca w katowickim "Spodku". Oficjalne stanowisko w tej sprawie przedstawił menedżer zespołu z Florydy. W miejsce Testamentu główną gwiazdą festiwalu została szwedzka grupa Therion.

Przypomnijmy, że przedstawiciel agencji koncertowej Maximus Entertainment, zajmującej się organizacją występów Testament, twierdził, że 10-procentowy zadatek wpłacony przez firmę Metal Mind, organizatora Metalmanii, nie jest potwierdzeniem, że grupa zagra.

Reklama

Z kolei MMP utrzymywał, że to była zaliczka za występ, a nie zadatek do negocjacji. Dzięki czemu zdaniem katowickiej firmy mieli oni prawo do reklamowania udziału grupy w festiwalu.

Sprawę wyjaśnił Phil Arnold, menedżer Testamentu, którego zdaniem winę za całą sprawę ponosi Maximus Entertainment.

"Wysłała ona już przeprosiny do promotorów [w takiej samej sytuacji była także firma z Węgier - przyp. red.] oraz zespołu" - napisał menedżer.

Ostatecznie Testament nie zagra na Metalmanii, ponieważ nie odpowiada mu ten termin. Rolę głównej gwiazdy na festiwalu przejęli Szwedzi z grupy Therion, którzy ostatnio w Polsce koncertowali w 2004 roku, a zawsze mieli u nas liczne grono fanów.

Według zapowiedzi Metal Mindu wystąpią m.in. grupy Moonspell, Anathema, Nevermore, Acid Drinkers, U.D.O., Hunter, Unleashed, Soliwork, Caliban, Painmuseum i Hieronymus Bosch.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Therion | Testament | menedżer | testament

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje