Reklama

Metallica znów najpopularniejsza

Stagnacja - tak można określić to, co dzieje się w czołówce notowania najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w minionym tygodniu. Pięć najpopularniejszych albumów sprzed tygodnia zachowało swoje dotychczasowe pozycje. Górą znów była Metallica i jej nowy album "St. Anger".

Dzięki utrzymującemu się zainteresowaniu ze strony nabywców, wydawnictwo amerykańskiego kwartetu w trzecim tygodniu po premierze zyskało status Złotej Płyty.

Reklama

Miejsca od 2. do 5. zajęły kolejno longplaye: "Nie czekaj na jutro" Łez, "The Best Of Ich Troje", "The Best Of Myslovitz" oraz ścieżka dźwiękowa z filmu "Matrix Reaktywacja".

Coś ciekawego zaczyna się dziać dopiero przy 6. pozycji. Awansowała na nią z 21. miejsca nowa propozycja zespołu Arka Noego, "Daj na zgodę".

Następny znaczący awans na liście OliS znajdziemy dopiero przy 15. lokacie, na której uplasowała się płyta Kate Ryan, zatytułowana "Different" (skok o 11 pozycji). Co ciekawe, krążek ten zdołał się przebić do pierwszej 20 dopiero w dziesiątym tygodniu od wydania w Polsce.

Całkiem dobrze radzi sobie również najnowsze wydawnictwo sygnowane nazwą Leszcze, "Kombinuj dziewczyno", które awansowało za 38. na 17. miejsce.

Stosunkowo udany debiut miał nowy longplay Nigela Kennedy'ego i zespołu The Kroke Band, "East", który wskoczył od razu na 26. miejsce.

Bolesny upadek zanotował natomiast, i to już w drugim tygodniu od premiery, album "Hail To The Thief" formacji Radiohead (spadek z 6. na 23. pozycję).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Metalliki | nowy album | Metallica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje