Reklama

Metallica z Apocalypticą?

Wprawdzie nie wiadomo kiedy Metallica powróci do studia nagraniowego, ale jest spore prawdopodobieństwo, że kiedy to nastąpi, pojawi się w nim również fiński zespół Apocalyptica. Wiolonczeliści ujawnili w jednym z wywiadów, że otrzymali zaproszenie do wspólnych nagrań od słynnej formacji.

Jak wiadomo Apocalyptica aranżowała, i to z powodzeniem, kompozycje Metalliki na cztery wiolonczele. Kwartet otwierał również koncerty legendarnej formacji w swojej ojczyźnie. Jak widać umiejętności Finów zapadły członkom Metalliki w pamięć, gdyż wystosowali do nich zaproszenie o współpracy w studiu. Tak przynajmniej utrzymują członkowie kwartetu, w wywiadzie dla jednej z holenderskich gazet. Ponieważ walka Jamesa Hetfielda z nałogami nie została jeszcze zakończona, trudno powiedzieć kiedy, i czy w ogóle, do takowej współpracy dojdzie. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, nowego albumu Metalliki można w najlepszym przypadku oczekiwać pod koniec 2002 roku.

Reklama

Z innych doniesień, poniekąd związanych z kalifornijską grupą, wynika, że Echobrain, grupa Jasona Newsteda, którą założył on po odejściu od Metalliki, wyda swoją debiutancką płytę na początku 2002 roku. Zawartość muzyczna jest rzekomo bardziej melodyjna od dokonań jego poprzedniej formacji. Amerykańscy krytycy opisali Echobrain jako połączenie Foo Fighters z Jeffem Buckley'em.

Debiut zespołu wyda należąca do Jasona wytwórnia Chophouse.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zaproszenie | Nie wiadomo | Metallica | Metalliki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje