Reklama

Metallica: Tytuł płyty i trasa koncertowa

"St. Anger" - tak zatytułowany będzie nowy, długo oczekiwany album grupy Metallica. Informację taką podał sam zespół na konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 5 lutego, w Los Angeles. W Stanach Zjednoczonych ukaże się on 10 czerwca. Na konferencji potwierdzono, iż 4 lipca zespół rozpocznie trasę koncertową po USA, w której będą mu towarzyszyć zespoły Linkin Park i Limp Bizkit.

"St. Anger" będzie ósmym studyjnym albumem Metalliki i pierwszym autorskim materiałem od czasu "Reload". Obowiązki producenta po raz kolejny sprawował Bob Rock. Pełnił też w studiu funkcję basisty na zmianę z Jamesem Hetfieldem, który oczywiście przede wszystkim grał na gitarze rytmicznej.

Reklama

"Dla nas nowy album jest jak powrót do wczesnych prostych uczuć połączonych z naszym doświadczeniem. Jak ponowny start. Ten album jest pełen energii i liryczności, jest głębszy niż kiedykolwiek, ponieważ wplątuje w to nas wszystkich" - mówił James Hetfield na konferencji prasowej.

Potwierdzono wspólną trasę koncertową z Linkin Park i Limp Bizkit. Będzie ona wzorowana na Summer Sanitariom 2000, kiedy to Metallica grała na stadionach wspólnie z Korn, Kid Rockiem i System Of A Down. Zresztą tegoroczna trasa została ochrzczona mianem "Summer Sanitariom 2003".

Wszystkie zespoły przewidują wydanie nowych płyt na wakacje, a trasa ma być jedną z największych i najbardziej ekstrawaganckich w historii rocka. Supportem ma być Mudvayne, który wydaje swój drugi album, a także zespół Deftones. Początek trasy nastąpi 4 lipca. Do tej pory przewidziano występy w 18. miastach w USA, ale nie podano dokładnych dat: Wiadomo też, że Metallica pojawi się na kilku europejskich festiwalach.

"Koncertowanie po Stanach Zjednoczonych zawsze jest dla nas najważniejsza rzeczą, jaką robimy i dlatego zahaczymy o wszystkie duże miasta. Możliwość grania na żywo jest zawsze zaskakująca. Uważam, że set, jaki ułożymy pokaże światu jak silna jest Metallica" - dodał James Hetfield.INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Linkin Park | park | USA | Linkin Park | trasa koncertowa | Metalliki | trasa | Metallica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje