Reklama

Metallica popełniła plagiat?

Kilka dni po opublikowaniu okładki nadchodzącej płyty "Hardwired… To Self-Destruct", Metallica została oskarżona przez internautów o plagiat.

Metallica dokonała plagiatu?

18 sierpnia, amerykańska trash metalowa grupa, opublikowała w sieci kawałek zapowiadający ich zbliżający się album. Wraz z jego publikacją w mediach społecznościowych zespołu, upubliczniono okładkę przyszłej płyty.

Reklama

Fani Metalliki od razu zaczęli doszukiwać się podobieństwa grafiki do płyty zespołu Crowbar "Odd Fellows Rest" z 1998 roku. Ponadto to nie jedyna okładka którą mogli inspirować się muzycy z Los Angeles. Front albumu Foo Fighters "Wasting Light" z 2011 roku, również według internautów przypomina grafikę Metalliki.

Metallica na razie nie skomentowała oskarżeń padających ze strony fanów. Wypowiedział się natomiast założyciel grupy Crowbar Kirk Windstein, mówiąc, że Metallica z pewnością kojarzy Crowbak, ponieważ mieli okazję razem koncertować. Stwierdził, że jeżeli ktokolwiek dopuścił się plagiatu to na pewno nie byli to członkowie grupy z Kalifornii. Dodał, że pomysł na okładkę tego typu jest świetny i zachęcił Jamesa HetfieldaLarsa Urlicha do przesłuchania ich albumu "Odd Fellows Rest".

Premiera najnowszego albumu Metalliki zapowiadana jest na 18 listopada, a pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo, dziesiąte w długoletniej karierze zespołu, jest utwór "Hardwired".

Zobacz teledysk do utworu "Hardwired":

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Metallica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje