Reklama

Metallica na razie we trójkę

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Metallica wkroczy do studia nagraniowego w trzyosobowym składzie, aby rozpocząć nagrywanie materiału na swój kolejny album studyjny. Jego produkcję muzycy powierzyli Bobowi Rockowi, z którym nagrali już kilka swych najlepszych płyt.

"Oczywiście przed wyruszeniem na koncerty będziemy musieli znaleźć kogoś. Możemy jednak komponować i robić wiele innych rzeczy w trójkę. Mamy bardzo luźne podejście i możemy podążyć w dowolnym kierunku" - zapewniał James Hetfield podczas imprezy zorganizowanej niedawno przez kablową stację telewizyjną ESPN, z okazji wręczenia jej dorocznych nagród.

Reklama

Nowego muzyka czeka jednak niełatwe zadanie. Jak zapewnia James, on i pozostała dwójka muzyków mają już pewną wizję nowej płyty i nowy członek zespołu będzie musiał ją zaakceptować.

"Stajemy się coraz silniejsi i zbieramy się do tworzenia nowych kompozycji. Ktokolwiek do nas dołączy, będzie musiał pogodzić się z tym, co zamierzamy" - dodał James.

Jak powiedzieli muzycy dziennikarzom, żaden z nich nie kontaktował się Jasonem Newstedem od czasu jego odejścia z zespołu. Jednak wciąż uważają go za swego przyjaciela.

"Jason wciąż jest naszym przyjacielem. Podkreślaliśmy to już wystarczająco dobitnie" - zapewniał Kirk Hammett.

Muzycy Metalliki podkreślają, iż obecnie delektują się tym, że nie gonią ich żadne terminy, że nie mają żadnych kontraktowych zobowiązań do wypełnienia.

"Tak naprawdę po raz pierwszy od dawna możemy robić to, co chcemy i kiedy chcemy" - stwierdził Ulrich i dodał: "Obecnie pracuję nad swoim małżeństwem".

"A ja obecnie pracuję nad surfowaniem" - dorzucił Hammett. Jedynie Hetfield stwierdził: "Ja pracuję nad moim kolejnym piwem".

Nowa płyta Metalliki ma się pojawić w przyszłym roku. Kto zagra z zespołem jako pełnoprawny basista, póki co nie wiemy. Kilkakrotnie w doniesieniach prasowych pojawiało się nazwisko Mike'a Ineza (Alice In Chains/Ozzy Osbourne). Nikt jednak oficjalnie nie potwierdził tych informacji.

MTV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: trojka | trójka | muzycy | Metallica | Metalliki | W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama