Reklama

Metallica lepsza od Ich Troje

Przynajmniej pod jednym względem polski i amerykański rynek muzyczny są do siebie podobne: i u nas i tam najnowsza płyta Metalliki, "St. Anger", zadebiutowała na pierwszym miejscu zestawienia najpopularniejszych albumów. Tym samym zdetronizowana została grupa Ich Troje.

Drugie miejsca na listach "Billboardu" i OLiS okupują już jednak zupełnie inne wydawnictwa: za Oceanem jest to płyta "0304" Jewel, u nas - składanka z największymi przebojami zespołu Ich Troje.

Reklama

Na trzeciej pozycji w notowaniu OLiS, obejmującym pierwszy tydzień czerwca, znalazła się ścieżka dźwiękowa do filmu "Matrix Reaktywacja", która jeszcze tydzień wcześniej znajdowała się na samym szczycie listy.

Ewelina Flinta i jej debiutanckie "Przeznaczenie" obsunęła się z trzeciej na czwartą lokatę, zaś o cztery oczka, na piąte miejsce, awansował Platynowy już longplay "Fanaberia" łódzkiego zespołu Blue Cafe (od 31 tygodni na liście).

Raz, Dwa, Trzy z albumem "Trudno nie wierzyć w nic" spadli z czwartej na szóstą pozycję, wyprzedzając o jedno oczko płytę "Rendez-Vouz" włoskiej wokalistki In-Grid (awans z 11. miejsca).

Na ósmej pozycji debiutuje nowa płyta dziecięcego zespołu Arka Noego, "Daj na zgodę".

Następne dwa miejsca to również polskie albumy: "Wolność słowa" Pudelsów i "Nie czekaj na jutro" Łez - ten drugi to kolejna premiera w zestawieniu. Zapewne w przyszłym tygodniu płyta pojawi się znacznie wyżej.

W drugiej dziesiątce listy OLiS znalazły się jeszcze dwie nowości: na 14. miejscu składanka "Radio Zet, to co lubisz - więcej muzyki, vol. 2", zaś na 19. pozycji nowy album Erosa Ramazzottiego, zatytułowany "9".

Ostro w górę idzie kompilacja "The Best Of Myslovitz" (awans z 23. na 16. miejsce), a także kolejna składanka "Bravo Party 5" (skok z 31. na 18. pozycję).

Zobacz całe zestawienie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rynek muzyczny | Metallica | Metalliki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje