Reklama

Matka Tupaca Shakura pomaga hiphopowcom

Afeni Shakur, matka zamordowanego rapera Tupaca Shakura, włącza się w kampanię zmierzającą do zmiany wizerunku środowiska hiphopowego. Wygłosi ona mowę podczas zbliżającej się ceremonii wręczenia nagród Tygodnia Hiphopowej Świadomości.

Uroczystość organizowana jest po raz pierwszy, ale ma się odbywać odtąd co rok. Pierwsza edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 maja, w Atlancie.

Jest to jedna z serii imprez, które mają zmienić powszechny stereotyp, kojarzący się z hip hopem. Jednym z głównych celów organizatorów jest dekryminalizacja tego środowiska. Hasłem wiodącym pierwszej edycji jest "odpowiedzialność".

"Afeni Shakur została zaangażowana, bo jestem całkowicie przekonany, iż podziela ona uczucia wielu obecnych hiphopowców, że w naszych poczynaniach musimy wykazać więcej odpowiedzialności" - powiedział Dee Dee Cocheta, organizator imprezy.

Reklama

Tupac Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku, podczas jazdy samochodem w Las Vegas. Jak dotąd nie udało się ustalić, kto był zleceniodawcą ani wykonawcą zabójstwa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matka | Tupac Shakur | 2Pac

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy