Reklama

Reklama

Mata przyznał się do winy i usłyszał zarzuty. Przeszukano mu mieszkanie

Raper Mata przyznał się do posiadania narkotyków i usłyszał zarzuty - informuje RMF FM. Michał M. w czwartek przed północą został zatrzymany w Warszawie wraz ze swoim znajomym. Mieli przy sobie marihuanę. Zarzuty usłyszał też drugi z mężczyzn.

Michał M. usłyszał zarzuty

Podczas zatrzymania u 21-letniego Michała M. policjanci zabezpieczyli 1,5 grama marihuany. U 24-latka skonfiskowano pół grama. 

Dzisiaj po południu Mata (posłuchaj!) i jego kolega usłyszeli zarzuty za posiadanie środków odurzających.

Policjanci przyznają, że przy ilościach narkotyków, jakie znaleziono przy Macie i jego znajomym, możliwe jest umorzenie postępowania. Ostateczna decyzja należy jednak do prokuratora - informuje RMF FM.

Reklama

Mieszkanie Maty przeszukane przez policję

Dziś policjanci przeszukiwali mieszkania zatrzymanych. W rozmowie z RMF FM policja przekonywała, że to przeszukanie miejsca zamieszkania jest rutynowym działaniem i jest konieczne, by ustalić ostateczny kształt zarzutu.

Chodziło o to, by ustalić, czy faktycznie mamy do czynienia z niewielką ilością narkotyków, czy może ktoś posiadał większą ilość. Wtedy zarzut mógł być rozszerzony na poważniejszy - handlu narkotykami.

W czwartek na jednej z ulic Górnego Mokotowa policjanci w nieoznakowanym radiowozie zauważyli dwóch mężczyzn. Podjechali bliżej, a wtedy mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać i po pewnym czasie szukać drogi ucieczki.Zostali zatrzymani, a po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem - była to marihuana.

U jednego z nich - Michała M. policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku. U 24-latka skonfiskowano pół grama. Policja twierdzi, to prawdopodobnie znajomy rapera. Na ten moment służby wykluczają, że mógłby to być diler narkotykowy. Według funkcjonariuszy, mężczyźni zostali zatrzymani w czasie spotkania znajomych.

Młodzi mężczyźni spędzili noc w policyjnej izbie zatrzymań. Za nielegalne posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Kim jest Mata?

Michał M. to raper z Warszawy. W 2019 roku opublikował singel "Patointeligencja" (posłuchaj!), w którym opisywał życie nastolatków ze swojej szkoły. Piosenka wywołała szeroką dyskusję w mediach. Mata dotychczas wydał dwie płyty - obie osiągnęły status "diamentowej płyty" i sprzedały się w nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy.

W 2021 roku Mata został nagrodzony "Fryderykiem" w kategorii debiut roku. W październiku 2021 roku na lotnisku w Bemowie zagrał koncert dla 40 tysięcy osób. Jak podawali organizatorzy, był to największy koncert w historii polskiego hip hopu, który zgromadził pod sceną taką publiczność.

Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy