Reklama

Marianne Faithfull zaśpiewa we Wrocławiu

Marianne Faithfull będzie główną gwiazdą tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Brytyjska piosenkarka i aktorka w jednej osobie zaprezentuje się widzom zgromadzonym w Teatrze Muzycznym w najbliższą niedzielę, 17 marca. Wykona wówczas piosenki pochodzące z jej najnowszej płyty "Kissin Time", jak i starsze przeboje.

"Wykonam we Wrocławiu swoje nowe, bardzo rockowe piosenki. Publiczność pewnie spodziewa się, że zaśpiewam Kurta Weila i Brechta, ale to już nie jestem ja z tamtego okresu. Teraz przyszedł znowu czas na rock, tak jak na początku mojej kariery" - Marianne Faithfull powiedziała w czwartek, 14 marca, na konferencji prasowej.

Reklama

W powstawaniu nowej płyty 56-letniej dziś artystki wzięli udział między innymi Beck, Jarvis Cocker z grupy Pulp, członkowie formacji Blur i Billy Corgan, niegdyś lider Smashing Pumpkins. Marianne bardzo ciepło wspomina swoich młodych współpracowników.

"Już podczas wspólnej pracy zaskoczyło mnie, że bardzo różnią się od mojej generacji. Nie tracą czasu, nie bawią się w narkotyki czy alkoholowe szaleństwa. W studiu są bardzo skoncentrowani. Przez całe życie nie napracowałam się tak, jak teraz. Ci chłopcy harują, nic dziwnego, że wydają znakomite płyty" - stwierdziła Marianne Faithfull w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Piosenkarka powiedziała również, iż w czasie koncertu zagra krótki akustyczny set i wykona między innymi balladę "As Tears Go By", znaną także z wykonania The Rolling Stones.

Marianne Faithfull mogliśmy niedawno oglądać na ekranach polskich kin w filmie "Intymność". Jej twarz i głos znane są również z wideoklipu Metalliki do piosenki "Memory Remains".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marca | Wrocław | piosenkarka | piosenki | Marianne Faithfull | W.E. | Marianne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje