Reklama

Reklama

Marek Sierocki i Aleksander Sikora komentatorami Eurowizji 2021. Znamy szczegóły

Marek Sierocki i Aleksander Sikora zostali ogłoszeni komentatorami Eurowizji 2021. Wirtualnemedia.pl ujawniają szczegóły ich pracy.

Marek Sierocki i Aleksander Sikora zostali ogłoszeni komentatorami Eurowizji 2021. Wirtualnemedia.pl ujawniają szczegóły ich pracy.
Aleksander Sikora i Marek Sierocki to wysłannicy TVP na Eurowizję /Piotr Molecki /East News

Przypomnijmy, że w marcu tego roku Telewizja Polska zerwała umowę z Arturem Orzechem, etatowym komentatorem Eurowizji oraz prowadzącym "Szansę na sukces".

30 kwietnia Telewizja Polska ucięła wszystkie domysły i przedstawiła nowy skład komentatorów. Podczas konkursu Eurowizji usłyszymy głosy Marka Sierockiego i Aleksandra Sikory. TVP opublikowało specjalne nagranie z duetem.

Orzech z Eurowizją związany jest od 1992 r. (Polska pojawiła się w tym konkursie dwa lata później). W latach 1992 - 1993 festiwal komentował razem z Marią Szabłowską.

Reklama

Od 2004 r. komentował również Konkursy Piosenki Eurowizji Junior (z przerwą związaną z brakiem udziału Polski). Dziennikarz niedawno zapowiedział, że i tak oceni eurowizyjne występy na swoim kanale na Youtube.

Początkowe doniesienia mówiły, że Sierocki i Sikora skomentują Eurowizję w duecie, co byłoby pierwszą taką sytuacją od ponad 30 lat. Nowe ustalenia mówią jednak, że Sierocki będzie komentatorem, a Sikora do Rotterdamu poleci jako reporter.

"Ma do tego doskonałe przygotowanie" - dowiedział się nieoficjalnie serwis Wirtualnemedia.pl

Kim są Marek Sierocki i Aleksander Sikora?

Marek Sierocki to dziennikarz muzyczny, który swój debiut telewizyjny zaliczył jeszcze w latach 80. Kierował Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu i redakcją rozrywki Telewizji Polskiej. Sierocki najczęściej kojarzony jest z programem Teleexpress, w którym od ponad 30 lat pełni rolę eksperta. W marcu 2021 zastąpił Artura Orzecha w roli konferansjera w "Szansie na Sukces".

Aleksander Sikora swoją przygodę z mediami zaczął w 2011 roku. W pierwszych latach związany ze stacjami muzycznymi - Viva Polska i 4fun.tv. W latach 2015-2019 reporter portalu Plotek.pl. Od 2016 roku regularnie pojawiał się w programie "Pytanie na Śniadanie" jako ekspert od świata show-biznesu, a trzy lata później został jednym ze współprowadzących. Ponadto widzowie TVP mogą go znać z programów "Dance Dance Dance" oraz Eurowizji Junior 2019, którą również prowadził.

Przypomnijmy, że Eurowizja w tym roku odbędzie się w dniach 18 - 22 maja w Rotterdamie. Polskę w drugim półfinale (20 maja) reprezentować będzie Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" (sprawdź!).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL