Marcin Prokop: Jestem wybitnym słuchaczem

Nie wszyscy pamiętają, że Marcin Prokop swoją przygodę z mediami zaczynał jako dziennikarz muzyczny. Czy prezenter jest niespełnionym muzykiem?

Dlaczego Marcin Prokop nie został gitarzystą?

Marcin Prokop obecnie znany jest głównie jako prowadzący programy "Dzień dobry TVN" oraz "Mam talent". Nie wszyscy jednak pamiętają, że początki jego kariery medialnej zahaczają o dziennikarstwo muzyczne. Prokop pracował m.in. w muzycznej stacji telewizyjnej MTV czy miesięczniku "Machina" oraz był jurorem trzeciej edycji "Idola".

Reklama

W rozmowie z Interią Marcin Prokop opowiedział o swoich muzycznych zainteresowaniach.

- Jestem muzycznie niezdolny. Faktycznie jestem wybitnym słuchaczem, bardzo lubię muzykę; mogę powiedzieć, że znam się na muzyce. Zgromadziłem przez dwadzieścia kilka ostatnich lat ponad sześć tysięcy płyt, których słucham wciąż i wciąż kupuję nowe. Więc jestem konsumentem, który nie potrafi wydobyć z instrumentu czystego dźwięku i to jest mój wielki życiowy dramat - przyznał dziennikarz.

Jak się okazuje, Marcin Prokop w przeszłości próbował nauczyć się gry na gitarze.

- Byłem szkolony przez mężczyznę o długich paznokciach, który chciał, żebym grał fugi Bacha za pomocą moich długich paznokci. No ale skończyło się na wyhodowaniu paznokci - mówił nam prezenter dodając, że jego przygoda z nauką gry na instrumencie skończyła się na kilkunastu lekcjach.

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Prokop

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje