Reklama

Maneskin: Victoria De Angelis pozuje nago. "I Wanna Be Your Slave" w wersji z Iggym Popem podbija sieć

Sporo się ostatnio dzieje w zespole Maneskin, sensacyjnym laureatem tegorocznej Eurowizji. Ponad 1,3 mln reakcji wzbudziły najnowsze zdjęcia basistki Victorii De Angelis, która zapozowała topless. A grupa wypuściła nową wersję utworu "I Wanna Be Your Slave", w której gościnnie wystąpił sam Iggy Pop.

Sporo się ostatnio dzieje w zespole Maneskin, sensacyjnym laureatem tegorocznej Eurowizji. Ponad 1,3 mln reakcji wzbudziły najnowsze zdjęcia basistki Victorii De Angelis, która zapozowała topless. A grupa wypuściła nową wersję utworu "I Wanna Be Your Slave", w której gościnnie wystąpił sam Iggy Pop.
Victoria De Angelis jest basistką grupy Maneskin /Matteo Nardone/Pacific Press/LightRocket /Getty Images

Tegoroczni zwycięzcy Eurowizji - włoska grupa Maneskin - pod koniec czerwca wystąpili po raz pierwszy w Polsce. Stało się to podczas Polsat SuperHit Festiwal (koncert "Najlepsi z Najlepszych").

Widzowie Polsatu i publiczność Opery Leśnej usłyszeli przebój, który dał zespołowi zwycięstwo na Eurowizji, czyli "Zitti e buoni" (sprawdź!) oraz utwory "Lividi sui gomiti" "I Wanna Be Your Slave" (wideo z tego nagrania - zobacz! - ma już ponad 4,7 mln odsłon). Pierwszy i ostatni numer w Polsce zdobyły status platyny.

Reklama

Pod koniec wykonywania tego ostatniego - Damiano David - lider grupy - pocałował swojego kolegę z zespołu, gitarzystę Thomasa Raggiego. Następnie wokalista zdecydował się zaapelować do wszystkich oglądających.

"Wierzymy, że doczekamy czasów, że każdy będzie mógł to zrobić bez żadnych obaw. Wszyscy powinniśmy być całkowicie wolni i być tymi, kim chcemy być! Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest czymś złym!" - powiedział ze sceny.

Utwór "I Wanna Be Your Slave" doczekał się oficjalnego teledysku, który nakręcił Simone Bozelli.

W klipie zespół zdecydował się nosić stroje i akcesoria Gucci z najbardziej ikonicznej kolekcji stworzonej przez dyrektora kreatywnego marki - Alessandro Michele.

Maneskin tworzą wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio.

Zespół powstał w 2016 r. założony przez czwórkę szkolnych przyjaciół. Nazwę oznaczającą "światło księżyca" w języku duńskim zaproponowała Victoria, która w połowie jest Dunką.

To właśnie jej najnowsze zdjęcia na Instagramie zrobiły furorę - basistka postanowiła ściągnąć ubranie i zapozować topless na tle drzewa. "Dzień wolny, cycki na wierzch" - napisała, a wśród komentujących swój zachwyt wyraził m.in. Thomas Raggi.

Utwór "I Wanna Be Your Slave" doczekał się właśnie nowej wersji z gościnnym udziałem legendarnego wokalisty Iggy'ego Popa, który podkreślił, że "Måneskin dali mu swoją muzyką wielkiego kopa".

Zachwyceni współpracą z amerykańskim pionierem punk rocka są również Włosi.

"To wielki zaszczyt, że pokochał naszą muzykę i chciał z nami pracować. Wzruszającym było widzieć go śpiewającego 'I Wanna Be Your Slave'. To niesamowite doświadczenie zobaczyć wielkiego artystę, który jest tak otwarty i przyjazny. Wszyscy dorastaliśmy słuchając jego muzyki, praktycznie zainspirował nas do założenia zespołu. Wciąż jest dla nas niewiarygodnym, że mieliśmy okazję go poznać i wspólnie stworzyć muzykę".

Maneskin - kim są zwycięzcy Eurowizji 2021?

Pierwsze kroki stawiali grając na ulicach, w tym w ścisłym centrum historycznego Rzymu, choćby na Via Del Corso, jednej z najsłynniejszych ulic stolicy Włoch.

Już rok później zespół pojawił się w 11. edycji telewizyjnego programu "X Factor", w którym zajął drugie miejsce. Debiutancka EP-ka "Chosen" przyniosła m.in. tytułowy singel plus zestaw coverów, wykonywanych w telewizji. Materiał w ojczyźnie pokrył się platyną.

W 2018 roku zespół wydał swój pierwszy album studyjny "Il ballo della vita". We Włoszech kwartet szybko uzyskał status lokalnej gwiazdy, podbijając listy przebojów (potrójna platyna). Do promocji materiału grupa nakręciła też dokumentalny film "This is Maneskin" (2018).

W marcu tego roku Maneskin wygrał festiwal w San Remo z piosenką "Zitti e buoni" (sprawdź!) i w nagrodę został wybrany przedstawicielem Włoch na Eurowizję 2021. Zespół w marcu wypuścił też nowy album "Teatro d'ira: Vol. 1".

- Rock and roll to szczerość, autentyczność. Chodzi o ciągłą walkę o to, w co wierzysz. Myślę, że pod tym względem jesteśmy prawdziwymi rockandollowcami. Tak jak mówiła Victoria, we Włoszech - a może i nawet na całym świecie - rock nie jest już mainstreamowym gatunkiem muzycznym. Więc walczyliśmy do końca, żeby rock znowu stał się ważny, bo rock and roll to my, to wartości, które nas zbudowały. Świetnie się bawimy, grając tego typu numery. Rock and roll pozwala nam dzielić się ze światem tym przesłaniem: że wszystko jest możliwe, jeśli bardzo się w to wierzy i nigdy nie poddaje - mówił Damiano podczas wywiadu dla Interii.

Zespół wróci do Polski na swój pierwszy pełnowymiarowy koncert już 19 sierpnia - wystąpi wówczas w Gdyni w ramach Open'er Park. Bilety na to wydarzenie zostały już wyprzedane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maneskin | Iggy Pop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy