Reklama

Mandaryna kontratakuje

W czołówce listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce nie zaszły poważne zmiany. Jednak ciekawe rzeczy dzieją się na zapleczu pierwszej dziesiątki. Zwycięzcą tygodnia można obwołać Martę Wiśniewską, gdyż jej debiutancka solowa płyta "Mandaryna.com", wydana na początku sierpnia, awansowała aż o 27 miejsc!

Prowadzenie na liście OLiS utrzymał Kazik i jego ostatnie solowe dzieło "Czterdziesty pierwszy", promowane obecnie dużą trasą koncertową po Polsce. Lider Kultu na szczycie zestawienia przebywa już od trzech tygodni!

Reklama

Tuż za nim ponowie znalazła się "Piracka płyta" Pawła Kukiza i Piersi, która także zachowała pozycję sprzed tygodnia i jak dotąd nie dotarła na sam szczyt.

W pierwszej dziesiątce niewiele się zmieniło. Powrócił do niej weteran zestawienia, pianista Leszek Możdżer. Jego Złota płyta "Piano" na liście znajduje się już 18 tygodni, i właśnie awansowała z 14. na 10. miejsce.

Oczko niżej debiutuje Tymon & Transistors z muzyką do filmu "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego. Przy nagrywaniu płyty Tymonowi towarzyszyli m.in. Lech Janerka, Robert Brylewski i Jacek Lachowicz ze Ścianki.

Na liście debiutują także nowe wydawnictwa metalowej grupy Behemoth ("Demigod", 15.), Renee Olstead ("Renee Olstead", 19.), Roda Stewarta ("Stardust: The Great American Songbook, vol. 3", 21.), Robbiego Williamsa ("Greatest Hits", 45.) i Michała Kwiatkowskiego ("De L'Or Et Des Poussieres", 46.).

Niespodzianką może być słaba postawa grupy R.E.M. Jej najnowsza płyta "Around The Sun", po niezłym debiucie (miejsce 9.), spadła na 17. miejsce. Wygląda na to, że Michael Stipe i koledzy wkrótce pożegnają się z pierwszą dwudziestką listy.

Z kolei Marcin Rozynek dopiero się z nią wita. Jego album "Następny będziesz ty" rozkręca się powoli, ale jeśli utrzyma tempo awansu, to niedługo powinien znaleźć się na szczycie zestawienia. Rozynek zadebiutował dopiero na 39. miejscu, ale po tygodniu jest już na 20. pozycji.

Czyli za kolejne siedem dni będzie... pierwszy?

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje