Reklama

Reklama

"Mam talent": Jan Szynal debiutuje piosenką "Chemiczna noc". Zobacz teledysk i sprawdź tekst

"To było to, na co czekałam jako wokalistka i jako juror, dałeś mi wszystko to, czego chciałam" - tak Jankiem Szynalem w programie "Mam talent" zachwycała się Agnieszka Chylińska. Dwa lata po występie w show TVN-u (dotarł tam do finału) młody wokalista prezentuje singel "Chemiczna noc".

"To było to, na co czekałam jako wokalistka i jako juror, dałeś mi wszystko to, czego chciałam" - tak Jankiem Szynalem w programie "Mam talent" zachwycała się Agnieszka Chylińska. Dwa lata po występie w show TVN-u (dotarł tam do finału) młody wokalista prezentuje singel "Chemiczna noc".
Janek Szynal (w środku) w finale "Mam talent", obok prowadzący Marcin Prokop i Szymon Hołownia /AKPA

"Dla mnie to był występ przejmujący. Szanuję ciebie jako artystę" - zachwycała się Agnieszka Chylińska w 12. edycji "Mam talent".

"Najbardziej mi się to podobało, że to było prosto z serca. Idź swoją drogą, bo masz wielki, wielki talent" - chwalił Agustin Egurrola.

"Każdy jest wyjątkowy, nie mów że jesteś przeciętny" - apelowała do 19-letniego wówczas wokalisty Małgorzata Foremniak.

Janek Szynal w show TVN-u prezentował swoje autorskie piosenki (m.in. "Pomóż mi"), które podbiły również serca widzów. Wtedy pojawiły się porównania do takich gwiazd polskiej sceny, jak m.in. Dawid Podsiadło (sprawdź!) czy Kortez (posłuchaj!) - podtrzymał to także współprowadzący Marcin Prokop.

Reklama

Dwa lata po programie wokalista grający również na instrumentach klawiszowych prezentuje debiutancki singel "Chemiczna noc". Utwór rozpoczyna nowy etap w jego życiu.

Kompozytorami singla są, oprócz Janka Szynala, Michał Tulik i Olek Świerkot, producent znany m.in. ze współpracy z Dawidem Podsiadłą, Kortezem, Myslovitz czy Anią Dąbrowską. Tekst wokalista napisał wspólnie z Romanem Szczepankiem, muzykiem, tekściarzem i kompozytorem występującym na co dzień jako Graftmann.

Sprawdź tekst piosenki "Chemiczna noc" w serwisie Tekściory.pl!

Słowa zainspirowane zostały okresem, które Janek spędził w Krakowie, studiując inżynierię materiałową na tamtejszej politechnice.

"Zacząłem pisać tę piosenkę, kiedy zwiedzałem to piękne miasto, jego niezwykłe uliczki, kosztując też trochę studenckiego życia. Ostatecznie ze studiów zrezygnowałem, postanowiłem całkowicie poświęcić się muzyce" - opowiada Janek Szynal.

"Ja tworzę dla ludzi. I wierzę, że każdy, bez względu na swój wiek, znajdzie tu jakąś cząstkę siebie czy w jakiś sposób wróci do czasów, za którymi mniej lub bardziej tęskni. I pomyśli sobie, jak w tekście refrenu, że 'wciąż mało nam wrażeń, niespełnionych marzeń'" - dodaje.

Kim jest Janek Szynal, muzyczny bohater "Mam talent"?

Pochodzi z Tuszymy pod Mielcem w woj. podkarpackim. Muzyka w jego życiu obecna jest od dzieciństwa za sprawą ojca, który gra na gitarze. W dzieciństwie rodzice zapisali go do ogniska muzycznego, gdzie uczył się podstaw gry na keyboardzie. Nauka nie trwała długo, gdyż Janek nie wykazywał wielkiego zainteresowania - dopiero mając 13-14 lat zaczął spędzać czas przy instrumencie.

Za swój największy sukces uważa napisanie swojej pierwszej piosenki "Skowronek".

Pierwsze doświadczenia muzyczne Janek zbierał jako wokalista zespołu Jelly Beans. Udział w "Mam talent" był dla niego przełomem nie tylko dlatego, że dotarł do samego finału, wyróżniając się m.in. tym, że śpiewał własne piosenki.

"Ten program dał mi dużo pewności siebie. Uważam, że do celu warto iść powoli, za to konsekwentnie. Jeśli coś ma być zrobione dobrze, nie może powstawać w pośpiechu. Składową sukcesu jest przede wszystkim praca, a dopiero potem talent, szczęście czy jeszcze inne czynniki" - podkreśla Janek Szynal.

"Mam talent" - kiedy nowa edycja?

Jesienią ruszy 13. edycja "Mam talent" - za Agustina Egurrolę pojawi się nowy juror, tancerz Jan Kliment, a nowym współprowadzącym u boku Marcina Prokopa będzie Michał Kempa (zastąpi Szymona Hołownię).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy