Reklama

Maja Kapłon potrzebuje pomocy. Specjalny koncert i płyta od uczestników "The Voice of Poland" i "The Voice Kids"

Uczestnicy "The Voice of Poland" i "The Voice Kids" zaangażowali się w akcję pomocy dla Mai Kapłon, która do końca grudnia potrzebuje zebrać astronomiczną kwotę ponad 5,5 mln zł na operację kręgosłupa.

Choroba przykuła Maję Kapłon do łóżka

W ostatnim czasie stan zdrowia finalistki ósmej edycji "The Voice of Poland" bardzo się pogorszył. Dlatego wokalistka uruchomiła zbiórkę na kolejną operację swojego chorego kręgosłupa. Leczenie w Nowym Jorku to dla niej jedyna szansa na normalne życie.

Reklama

W akcję pomocy zaangażowali się uczestnicy "The Voice of Poland" i "The Voice Kids", którzy właśnie wypuścili specjalną składankę "The Voice of Poland Special Edition for Maja Kapłon".

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Mai, wszyscy artyści, których utwory znalazły się na płycie, zdecydowali się przekazać swoje wynagrodzenie na ten cel.

24 stycznia 2020 r. w klubie Stodoła w Warszawie odbędzie się też specjalny koncert charytatywny, z którego dochód zostanie całkowicie przeznaczony na leczenie Mai. Wszyscy artyści, organizatorzy, ekipa techniczna, Klub Stodoła zrezygnowali z honorarium.

Na scenie pojawią się m.in. Natalia Kukulska, Michał Szpak, Aleksander Milwiw-Baron, Marta Gałuszewska, Michał Szczygieł, Alicja Szemplińska, Anika Dąbrowska, Tadeusz Seibert, Kuba Dąbrowski, 4Dreamers i Adam Kubera.

Oto szczegóły płyty dla Mai Kapłon:

1. MAJA I DANDYSI - "PLAŻA NAD WISŁĄ"
2. ROKSANA WĘGIEL - "ANYONE I WANT TO BE"
3. VIKI GABOR - "TIME"
4. MARCIN SÓJKA - "ZASKAKUJ MNIE"
5. SARSA - "MODLITWA"
6. ANIKA DĄBROWSKA - "MAŁE SKRZYDŁA"
7. NATALIA ZASTĘPA - "ZA PÓŹNO"
8. ALICJA SZEMPLIŃSKA - "PRAWIE MY"
9. MARTA GAŁUSZEWSKA - "NIE MÓW MI NIE"
10. MICHAŁ SZCZYGIEŁ - "NIE MAMY NIC"
11. TADEUSZ SEIBERT - "NA NIC NIE CZEKAM"
12. DARIA RECZEK - "NIE POLUBISZ MNIE"
13. DAMIAN KULEJ - "OSTATNI RAZ"
14. MATEUSZ ZIÓŁKO - "WHEN A MAN LOVES A WOMAN"
15. MICHAŁ SOBIERAJSKI - "YOU RAISE ME UP"
16. ADAM STACHOWIAK - "MAMO"
17. DOROTA OSIŃSKA - "CALLING YOU"
18. NATALIA SIKORA - "CRY BABY"
19. ZUZA JABŁOŃSKA - "WISŁA".

Szeroka publiczność poznała Maję Kapłon (sprawdź!) w ósmej edycji "The Voice of Poland" (2017).

W muzycznym show TVP uczestniczka doszła do samego finału - początkowo w drużynie Michała Szpaka, a od bitew w ekipie Marii Sadowskiej.

To właśnie etap bitew był bardzo emocjonalny dla Szpaka. W muzycznym ringu zestawił on Jacka Wolnego i właśnie Maję Kapłon - po ich występie trener nie wytrzymał i popłakał się, ostatecznie przepuszczając dalej Wolnego.

Maja Kapłon została w programie dzięki "kradzieży", a z Sadowską dotarła do ostatniego etapu.

Finalistka "The Voice of Poland" w programie opowiedziała o swojej chorobie - urodziła się ze skrzywieniem kręgosłupa. Sporą część dzieciństwa spędziła w szpitalu. Pierwszą operację przeszła jako ośmiolatka. W sumie operowana była aż 18 razy.

Pod koniec października wokalistka uruchomiła zbiórkę na pokrycie kosztów swojego leczenia. Okazało się, że jej problemy zdrowotne poważnie się nasiliły, a jedynym ratunkiem jest niezwykle kosztowna operacja w Nowym Jorku.

Z zaplanowanych ponad 5,5 mln zł zebrano dotychczas niewiele ponad 40 proc. (ponad 2,26 mln zł).

"Boję się, że wkrótce się uduszę. Oddycham resztkami sił, a nie wiem, ile jeszcze wytrzymam" - mówi wokalistka, którą choroba przykuła do łóżka.

"Pojawiły się problemy z oddychaniem i kłucie w klatce piersiowej. Po dłuższych spacerach zaczynało mnie boleć biodro, przez co nie mogłam spać po nocach. Po badaniach okazało się, że stalowy pręt, który miał trzymać mój kręgosłup już do końca życia - pękł!" - informuje Maja Kapłon.

"Kiedy wszystko zaczęło się układać, mój wróg znów wrócił i to z siłą większą niż kiedykolwiek. Leżę w łóżku, nie pracuję, nie kontynuuję pasji i miłości, jaką jest muzyka. Pierwszy raz w życiu po wielu koncertach, które zagrałam dla potrzebujących, bo dobrze wiem, jak to jest żyć w ciągłym ograniczeniu, ten pierwszy raz pomocy potrzebuję ja. Operacja w Nowym Jorku to moja jedyna szansa na normalne życie. Moje zdrowie wyceniono na ponad 5 milionów złotych. Pomóż mi znów stanąć na nogi, znów znaleźć się na ukochanej scenie!" - dodaje 24-letnia wokalistka grupy Maja Kapłon i Dandysi.

Sprawdź tekst utworu "Plaża nad Wisłą" w serwisie Teksciory.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maja Kapłon | The Voice Of Poland

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje