Reklama

"Madonna wybiera dzieci"

Piosenkarka ma już za sobą pierwszą wizytę w sądzie w Malawi w związku z kolejną adopcją dziecka z tego afrykańskiego kraju. Decyzja madonny o kolejnej adopcji spotkała się z krytycznymi głosami.

Jak podaje serwis BBC, powołując się na przedstawicieli sądu w malawijskim Lilongwe, sprawa została odroczona do piątku. Jeden z tamtejszych pracowników opieki społecznej zdradził dziennikarzom, że tym razem piosenkarka zdecydowała się adoptować 4-letnią dziewczynkę o imieniu Chifundo James, której 18-letnia matka zmarła wkrótce po porodzie. Niektóre źródła podają, że dziecko ma trzy lata.

Madonna powiedziała, że to "niesamowite" być z powrotem w kraju, z którego pochodzi jej 3-letni syn David Banda, adoptowany przez gwiazdę w 2006 roku. Dziewczynka, o którą chodzi tym razem, pochodzi z tego samego sierocińca, co jej potencjalny brat.

Reklama

Plany znanej piosenkarki spotkały się jednak z falą krytyki ze strony wielu organizacji charytatywnych. David Nutt, rzecznik brytyjskiej fundacji Save the Children, zaapelował do gwiazdy, aby przemyślała jeszcze swoją decyzję.

"My nie wybieramy pojedynczych dzieci. Madonna to robi i najwyraźniej uważa, że to stanowi rozwiązanie wszystkich problemów, a w rzeczywistości tak nie jest" - powiedział.

Rzecznik prasowy 50-letniej wokalistki na razie wstrzymuje się od komentowania tej sprawy. Sama Madonna wytłumaczyła przed kilkoma dniami swoją decyzję mówiąc: "Wielu ludzi, szczególnie moi przyjaciele z Malawi, twierdzi, że David powinien mieć malawijską siostrę lub brata. Sama zastanawiałam się od tym od jakiegoś czasu".

W 2006 roku, gdy piosenkarka starała się o adopcję Davida Bandy, pojawiły się głosy krytyki pod adresem rządu w Malawi, zarzucające tamtejszym urzędnikom próby obejścia panujących tam przepisów zabraniających adopcji za granicę, w celu umożliwienia Madonnie zabrania chłopca do Wielkiej Brytanii. Ostatecznie adopcja trzylatka została zalegalizowana w ubiegłym roku. Gwiazda wyraziła wówczas nadzieję, że dzięki niej, od tej pory procedura adopcji dzieci z tego afrykańskiego kraju będzie znacznie łatwiejsza.

"Można powiedzieć, że jestem wzorem dla innych przyszłych rodziców" - oznajmiła wtedy artystka.

Madonna ma dwoje biologicznych dzieci, Rocco ze związku z małżeństwa z reżyserem Guy'em Ritchie i Loudres ze związku z trenerem fitness Carlosem Leonem. Gwiazda rozwiodła się z Ritchiem w listopadzie ubiegłego roku.

Madonna jest założycielką organizacji charytatywnej o nazwie Raising Malawi, działającej na rzecz zapewnienia godnych warunków życia, jedzenia i edukacji sierotom pochodzącym z tego biednego kraju.

Zobacz teledyski Madonny na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Malawi | piosenkarka | Madonna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama