Reklama

Madonna: Książka już w sklepach

15 września to data międzynarodowej premiery napisanej przez Madonnę dziecięcej książki "Angielskie różyczki" ("The English Roses"). Powieść została przetłumaczona na 30 języków i ukazała się jednocześnie w ponad stu krajach. Polscy czytelnicy dostaną ją jednak z kilkudniowym opóźnieniem.

Książka opowiada o czterech 11-letnich przyjaciółkach: Nicole, Amy, Charlotte i Grace.

Reklama

Oprócz wielkiej przyjaźni łączy je zawiść. Zazdroszczą ślicznej Binah, dziewczynce z sąsiedztwa, która - jak im się wydaje - wiedzie idealne życie. Dopiero kiedy pulchna, objadająca się pumperniklem wróżka zabierze je w czarodziejską podróż, przekonają się, że jest inaczej.

Madonna nie tylko napisała książkę, ale również wybrała ilustracje, okładkę, układ tekstu i szatę graficzną.

W Polsce "Angielskie różyczki" ukażą się kilka dni później niż w pozostałych krajach. Wszystkiemu winna jest węgierska drukarnia, która na czas nie wyrobiła się z realizacją zamówienia. Pierwsze egzemplarze z 10-tysięcznego nakładu mają trafić do polskich księgarń 20 września.

Tymczasem Madonna, jak na początkującą pisarkę, dość odważnie wypowiada się o klasykach gatunku, w którym postanowiła zadebiutować.

"Kobiety w baśniach typu Kopciuszek, Śpiąca królewna czy Królewna śnieżka są wyjątkowo pasywne. W ogóle nie posuwają akcji naprzód" - uważa gwiazda.

"One pojawiają się, są piękne, spotykają księciów, którzy mówią im, że chcą się z nimi ożenić a potem żyją długo i szczęśliwie. Co mała dziewczynka ma wynieść z takiej lektury? To wszystko kupa śmieci."

Gazeta Wyborcza/RMF/Interia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ksiażki | ksiazka | Madonna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje