Reklama

Reklama

Lizzo krytykuje ludzi, którzy udając troskę, dokuczają otyłym. Padły mocne słowa

Słynna wokalistka i raperka po raz kolejny stanęła w obronie osób z nadwagą. Autorka przeboju "Good As Hell" w opublikowanym na TikToku nagraniu skrytykowała tzw. "fałszywych lekarzy", czyli internautów, którzy próbują diagnozować choroby u otyłych, mimo że nie mają pojęcia o stanie ich zdrowia. "Nie wszystkie ciała są zaprojektowane tak, by były szczupłe i miały sześciopak na brzuchu" - podkreśliła Lizzo.

Lizzo nie boi się wyrażać swojego zdania

Prócz niekwestionowanego talentu muzycznego, tym, za co fani podziwiają Lizzo, jest jej dystans do siebie. Gwiazda, która wyróżnia się mocno zaokrągloną sylwetką, nie unika odważnych, skąpych strojów, w których chętnie pokazuje się zarówno na scenie, jak i zamieszczanych w sieci prywatnych fotografiach. 

Regularnie publikuje też w mediach społecznościowych posty, w których zachęca innych do tego, by nie ulegali presji idealnego ciała i zaakceptowali własne niedoskonałości. To między innymi dlatego Lizzo postrzegana jest jako jedna z największych sojuszniczek ruchu body positive. I choć sama uparcie twierdzi, że nie należy jej się ten tytuł, gdyż miewa problemy z samoakceptacją i często brakuje jej pewności siebie, dla fanów pozostaje wzorem do naśladowania.

Reklama

Artystka, która przeszła niedawno na weganizm, często zamieszcza w social mediach zdjęcia i nagrania dokumentujące jej dietę i treningi. Jak sama podkreśla, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna nie są dla niej metodą na pozbycie się nadprogramowych kilogramów - chce w ten sposób po prostu zadbać o swoją kondycję i samopoczucie. 

Gwiazdę irytują za to komentarze ludzi, którzy za wszelką cenę chcą uświadamiać grubsze osoby, wytykając im, że narażają się na różne groźne schorzenia. Lizzo postanowiła więc po raz kolejny stanąć w obronie tych, którzy ze względu na niepasujący do obowiązujących standardów wygląd są dyskryminowani. 

Ostrze krytyki gwiazda wymierzyła właśnie w domorosłych ekspertów od zdrowego odżywiania, którzy komentując zdjęcia kobiet z nadwagą, diagnozują u nich rozmaite choroby, nie mając przy tym pojęcia o ich faktycznym stanie zdrowia.

"Chciałabym wam tylko powiedzieć, że obejrzałam wiele filmów opowiadających o grubych dziewczynach, które choć trenują i dobrze się odżywiają, nie mogą schudnąć. Myślę, że takie nagrania są ważne, bo pokazują, że każdy organizm jest inny i funkcjonuje w odmienny sposób. Tym, co najbardziej mnie wkurza, są ci wszyscy fałszywi lekarze, pozornie zatroskani ludzie, którzy piszą w komentarzach: 'Och, grozi ci taka choroba', 'Jeśli nie schudniesz, będziesz miała takie dolegliwości'. A co jeśli nie mam problemów zdrowotnych, tylko po prostu jestem gruba? Nie wszystkie ciała są zaprojektowane tak, by były szczupłe i miały sześciopak na brzuchu" - wyjaśniła Lizzo w opublikowanym na TikToku filmiku.

Zaapelowała do odbiorców, by nie przejmowali się tym, co na temat ich wyglądu mówią inni. "Jeśli czujesz się dziś źle ze swoim ciałem, pamiętaj: to jest twoje ciało i tylko ty masz prawo o nim decydować. Więc je doceniaj" - dodała artystka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy