Reklama

Lista Olis: Leonard Cohen nadal niepokonany

Ostatni tydzień nie przyniósł większych zmian na liście najlepiej sprzedających się w naszym kraju albumów. W jubileuszowym, 50. notowaniu pozycję lidera utrzymał Leonard Cohen z płytą "Ten New Songs". Na miejsce drugie przesunęła się grupa Ich Troje z "Ad.4" spychając tym samym "Salon Recreativo" Kultu na trzecie.

Na pozycję czwartą z 12. awansowała formacja O.N.A. ze swym najnowszym albumem zatytułowanym "Mrok". Agnieszce Chylińskiej i jej kolegom z zespołu udało się pokonać nawet Michaela Jacksona, który po słabym początku wspiął się o 12 oczek na miejsce piąte.

Reklama

Za Królem Popu w tym notowaniu uplasował się Enrique Iglesias. Jego płyta "Escape" po pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na pozycji 24. W tym tygodniu udało jej się awansować na szóstą.

Tym samym wyższość latynoskiego gwiazdora uznać musiał Andrea Bocelli, który z albumem "Cielo Di Toscania" zajął miejsce siódme. Z piątego na ósme spadła płyta "Masters Of Chant Chapter 2" grupy Gregorians, a z siódmego na dziewiąte obsunęła się łotewska formacja BrainStorm z wydawnictwem "Online". Pierwszą dziesiątkę zamyka tym razem ścieżka dźwiękowa do filmu "Blokersi"

Jak widać w Top 10 nie znalazła się tym razem żadna nowość. Najwyżej notowanym debiutem w zestawieniu jest album "Lenny" Lenny'ego Kravitza, który po pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na miejscu 13. Pozycją 30. dla swojej koncertowej, nagranej 11 września płyty "All This Time" musi zadowolić się Sting, a miejscem 32. albumu "model 01" na pewno będą zawiedzeni członkowie grupy T.Love.

Jesli chodzi o listę najchętniej kupowanych składanek, to na pozycji pierwszej utrzymała się kompilacja "Pop Top 8 (2001)". Na drugiej zadebiutowało wydawnictwo pod wszystko mówiącym tytułem "God Bless America", a pierwszą trójkę zamyka awansująca z miejsca szóstego "Dziewczyna 11".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ich Troje | Leonard Cohen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje