Reklama

Lipnicka & Porter wiodą prym

Niewiele zmian zaszło w czołówce listy OLiS, przedstawiającej sprzedaż płyt w Polsce w minionym tygodniu. Palmę pierwszeństwa dzierżą nadal Anita Lipnicka i John Porter z albumem "Nieprzyzwoite piosenki", który zdobył już tytuł Złotej Płyty, za sprzedaż 35 tysięcy egzemplarzy.

Poprawiła nieco swe notowania płyta "Farat" Anny Marii Jopek, która awansowała z 3. na 2. pozycję. Oczko w górę, na 3. miejsce, wspiął się również Rod Stewart, z albumem "As Time Goes By".

Garou z albumem "Reviens spadł o dwie pozycje na czwarte miejsce, zaś "Ten typ tak ma" Ryszarda Rynkowskiego utrzymał 5. lokatę.

Najwyżej notowana nowość tego zestawienia to składanka "Pozytywne wibracje vol. 5", która znalazła się na 10. miejscu. Udanie zadebiutował longplay "Bogusław Morka i przyjaciele", zawierający zapis koncertu jednego z najpopularniejszych polskich tenorów.

Reklama

Mimo że święta tuż tuż, nowych płyt na polskim rynku jak na lekarstwo. W Top 50 listy OLiS znajdziemy ponadto tylko trzy premiery: "6 dni z życia kolonisty" Bohdana Smolenia (38.), składankę "Pocztówka do świętego Mikołaja" (44.) oraz kabaretowe wydawnictwo "Rodzina Poszepszyńskich, cz. 2" (47.).

Porywający koncert Eryki Badu w Salo Kongresowej dobrze wpłynął na sprzedaż jej ostatniej płyty, "Worldwide Underground", która po krótkiej nieobecności wróciła na listę, na 34. pozycję.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzedaż płyt | Anita Lipnicka | John Porter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy