Reklama

Leszek Cichoński: "Hey Joe" na dziesięć gitar

Już w najbliższy piątek, 2 sierpnia, w Żarach rozpocznie się kolejna edycja organizowanego przez Jurka Owsiaka festiwalu Przystanek Woodstock. Jedną z atrakcji pierwszego dnia imprezy będzie występ Leszka Cichońskiego, jednego z najpopularniejszych polskich gitarzystów. Przygotował on dla fanów nie lada niespodziankę.

Przewidziany na wieczór koncert Leszka Cichońskiego i jego "Guitar Workshop" ma się zakończyć ustanowieniem swoistego muzycznego rekordu. Co najmniej dziesięciu gitarzystów - studentów prowadzonych przez niego warsztatów i oczywiście sam Mistrz zamierzają zagrać razem słynny hendrixowski temat "Hey Joe". Na takie wykonanie tego klasyka jeszcze nikt w naszym kraju się nie odważył.

Reklama

Utwór ten zagrany przez Cichońskiego z chicagowskim bluesmanem Stanem Skibby znalazł się na najnowszym albumie "Thanks Jimi", będącym hołdem obu artystów dla Jimiego Hendrixa. Magazyny muzyczne Twój Blues" i "Gitara i Bas" uznały "Thanks Jimi" za Płytę Roku 2001 a Leszka Cichońskiego za Gitarzystę Roku 2001.

Wszystko wskazuje na to, że widownia Przystanku Woodstock zostanie obdarzona potężną dawką gitarowego grania na najwyższym poziomie. Dodatkową atrakcją będzie premierowe piosenki jaką specjalnie na Przystanek Woodstock Leszek napisał wspólnie ze Sławkiem Wierzcholskim.

Posłuchaj "Foxy Lady"!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: przystanek | woodstock | Przystanek Woodstock | Leszek Cichoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje