Reklama

Reklama

Legenda krautrocka w Krakowie

Absolutna legenda muzyki rockowej i awangardowej, niemiecki zespół Faust przyjeżdża na swój pierwszy i jedyny koncert w Polsce. 15 listopada grupa wystąpi w krakowskim klubie Loch Ness, a ten niepowtarzalny i z wielu powodów wyjątkowy koncert zostanie zarejestrowany i wydany w postaci płyty winylowej i CD.

Faust to twórcy krautrocka, ikonoklaści muzyki poszukującej i eksperymentalnej, jeden z najważniejszych zespołów muzycznych XX wieku.

Na początku lat 70. wspólnie z zespołami Can i Kraftwerk stworzyli zupełnie nowe oblicze muzyki rockowej, nadali jej powagę eksperymentu godnego kompozytorów klasycznych i wyciągnęli ją z szufladki "muzyka rozrywkowa".

Przez lata poszukiwań zdobyli miano jednego z najbardziej wpływowych zespołów XX wieku, do inspiracji ich twórczością przyznawali się twórcy tej rangi, co Joy Division, Brian Eno, Einsturzende Neubauten, Cabaret Voltaire czy My Bloody Valentine.

Reklama

Do dzisiaj mają rzesze wiernych fanów (lub raczej zagorzałych wielbicieli), ich muzyka nie zestarzała się, a sami artyści dowodzą swych nadzwyczajnych umiejętności podczas koncertów, na które zawsze przychodzą tłumy słuchaczy.

"Faust to już legendarna grupa niemiecka, która zaliczana jest do klasyki muzyki awangardowej. Muzyka proponowana przez Faust to konglomerat elektronicznego rocka i muzyki klasycznej" - pisał o zespole Henryk Palczewski, animator kultury niezaleznej.

"Zespół jest powszechnie uważany za protoplastę awangardy rockowej. Jednak należy stwierdzić, że twórczość jego wykracza poza rozumienie słowa poszukiwanie. Jego muzyka jest w pełni świadoma i nie jest to błądzenie, które tak często towarzyszy poszukiwaniu".

"Jest to forma w pełni wykrystalizowana, zamknięta. Awangardowość sztuki Faust jest naturalną konsekwencją świadomości artystycznej a nie wymyślonej postawy poszukiwaczy".

W Krakowie Faust wystąpi w składzie: Jean-Hervé Peron (głos, bas, gitary, trąbka) , Zappi W. Diermaier (głos, perkusja, instrumenty perkusyjne) i Amaury Cambuzat (gitary, instrumenty klawiszowe, głos).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | koncert | muzyka | koncert w Polsce | legenda | Faust

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy