Reklama

Led Zeppelin w sądzie (pozew o "Stairway to Heaven")

​15 czerwca w Nowym Jorku rozpoczął się proces w sprawie domniemanego plagiatu, którego mieli dopuścić się muzycy Led Zeppelin, tworząc przebój "Stairway to Heaven".

Led Zeppelin udowodnią, że nie splagiatowali utworu "Spirit"?

Jimmy PageRobert Plant zostali oskarżeni o kradzież kilku akordów z utworu "Taurus" zespołu Spirit, a które można usłyszeć we wstępie do ich hitu z 1971 roku. Pozew ze strony powiernika Randy'ego Wolfe'a, nieżyjącego już gitarzysty zespołu Spirit i kompozytora wspomnianego wcześniej utworu trafił do sądu kilka lat temu. 

Reklama

Proces ma potrwać do pięciu dniu, a poprowadzi go sędzia R. Gary Klausner. Wolfe był wielokrotnie pytany o podobieństwa między jego piosenką, a "Stairway to Heaven", ale nigdy nie wspominał o pozwie. Po jego śmierci prawa autorskie przeszły na powierników, którzy zdecydowali się na złożenie pozwu.

Ważnym momentem ma być zeznanie muzykologa Lawrence'a Ferrary, który wskaże ewentualne podobieństwa i różnice między utworami. Francis Malofiy, reprezentant zespołu Spirit złożył wniosek o wykluczenie eksperta, gdyż jak twierdzi, Ferrara działa na zlecenie zespołu i wystawi im opinię taką, jaką sobie życzą.

Sprawdź tekst "Stairway to Heaven" w serwisie Teksciory.pl!


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Led Zeppelin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje