Reklama

Reklama

Łabędzi śpiew Mörk Gryning

Nie istniejąca szwedzka blackmetalowa grupa Mörk Gryning przypomina o sobie piątym i definitywnie ostatnim albumem, nagranym w sierpniu, już po zakończeniu regularnej działalności. Płyta zatytułowana po prostu "Mörk Gryning" powstała pod wpływem "dużej presji" fanów nie mogących pogodzić się z decyzją podjętą przez Jonasa Berndta alias Goth Gorgon, lidera i założyciela zespołu.

Następcę albumu "Pieces Of Primal Expressionism" (No Fashion Records, 2003) wyda szwedzka Black Lodge Records, firma, z którą blackmetalowcy ze Sztokholmu podpisali kontrakt już po rozpadzie formacji.

Warto przypomnieć, że powstały w pierwszej połowie lat 90. Mörk Gryning, cieszył się sporą popularnością również w Polsce, szczególnie w okresie największego boomu na black metal sprzed dekady.

Zespół został rozwiązany przez Goth Gorgona (gitara / bas / klawisze / wokal) w połowie stycznia 2005 roku. Muzyk znany był również ze szwedzkich grup Wyvern, Diabolical i Mortifer.

Reklama

"Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi będzie rozczarowanych podjętą przeze mnie decyzją, ale obawiam się, że było to coś, co musiałem zrobić. Po prostu black czy death metal nie pociągają mnie już tak, jak kiedyś. Zawsze uwielbiałem to, co robiliśmy, jednak straciłem swój zapał, tak przecież potrzebny, gdy gra się w takim zespole, jak ten" - pisał w styczniu Jonas Berntd.

Płyta "Mörk Gryning" ukaże się także w formie digipacku z dodatkową kompozycją. Na podstawowej wersji znalazło się 9 utworów, w tym zamykająca album przeróbka kompozycji "Neverwhere", pochodzącej oryginalnie z materiału "The Red In The Sky Is Ours", legendarnego At The Gates. Utwór ten w wykonaniu Mörk Gryning pojawił się już wcześniej na albumie w hołdzie At The Gates, wydanym przez Drowned Scream Records.

Oto program pożegnalnej płyty Mörk Gryning:

1. "Lazarus Rising"
2. "Ingen Dyrkan"
3. "The Sun"
4. "Into Oblivion"
5. "The Aurora"
6. "Pure"
7. "All Discarded"
8. "Disguise My Parting"
9. "Neverwhere" (przeróbka At The Gates).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy