Reklama

Kult nie dał rady Ich Troje

Na liście najlepiej sprzedających się w naszym kraju albumów, pomimo sporej ilości debiutów, nadal nie doszło do zmiany na pozycji lidera. Z drugiego miejsca nie dali się usunąć Krzysztof Krawczyk z Goranem Bregovicem, ale ich wspólna płyta "Daj mi drugie życie" po raz kolejny przegrała z "ad.4" zespołu Ich Troje. Na miejscu trzecim zadebiutowała ze swym najnowszym wydawnictwem "Salon Recreativo" formacja Kult. Być może to właśnie Kazikowi Staszewskiemu i jego kolegom po rozpoczętej 5 października trasie koncertowej w końcu uda się złamać trwające od początku wakacji panowanie Ich Troje.

Pozycja czwarta w tym tygodniu to także debiut. Ze swym drugim albumem "Na wylot" znalazł się na niej jeden z najzdolniejszych obecnie polskich raperów - czyli Fisz, syn Wojciecha Waglewskiego.

Reklama

Na miejscu piątym, podobnie jak przed tygodniem, utrzymał się Michał Żebrowski i jego "Lubię, kiedy kobieta". Zaraz za nim, odnotowując spadek o trzy oczka, znalazła się ścieżka dźwiękowa do filmu "Quo Vadis".

Awans aż o 14 pozycji zanotowała natomiast płyta "The ID" Macy Gray. Obdarzona charakterystycznym głosem wokalistka przeskoczyła z miejsca 21. na siódme. W odmiennym nastroju na najnowsze notowanie patrzą członkowie formacji HIM. Jej ostatni album "Deep Shadows & Brilliant Highlights" spadł o cztery oczka w dół, na pozycję ósmą.

Następna w kolejności Tori Amos również nie ma powodu do zadowolenia. Płyta "Strange Little Girls" obsunęła się z miejsca szóstego na dziewiąte. Pierwszą dziesiątkę zamyka tym razem Paktofonika i jej album "Kinematografia".

Jesli chodzi o inne nowości, to na miejscu 20. znalazła się formacja Modjo z albumem "Modjo", na 22. pozycji po pierwszym tygodniu sprzedaży trafiła Alicia Keys z płytą "Songs In A Minor", a na miejscu 48. zadebiutowała ścieżka dźwiękowa do filmu "Blokersi".

W zestawieniu składanek na prowadzeniu wciąż utrzymuje się płyta "La Vie Est Une Chanson". Na miejsce drugie awansowała składanka "Największe przeboje polskiego rocka", a pierwszą trójkę zamyka "Dziewczyna 10".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dana | danie | Kazik | Krzysztof Krawczyk | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje