Reklama

Krzysztof Cugowski i jego "Przebudzenie"

9 października swój solowy album wypuści Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera, która w 2014 r. oficjalnie zakończyła karierę.

Krzysztof Cugowski zapowiada solowy album

"Przebudzenie" to piąty solowy album w dyskografii Krzysztofa Cugowskiego, ale w zasadzie trzeci z materiałem premierowym po ponad 30-letniej przerwie. To efekt spotkania z młodym, utalentowanym pochodzącym z Wrocławia pianistą, kompozytorem i producentem muzycznym, Stefanem Gąsieńcem.

Reklama

"Jest to zbiór solidnych rockowych kompozycji, opartych o mocne scenicznie i ładne estetycznie, popowe aranże. Album ma długość klasycznego zestawu 10 piosenek, nie przekraczającego 45 minut. Tak jak kiedyś, gdy muzyka była tworzona z myślą o umieszczeniu jej na płycie winylowej. Taki dobór materiału muzycznego spowodował, że nie ma tu miejsca na piosenki przypadkowe. Mocną strona 'Przebudzenia' są niebanalne teksty, nad wyraz aktualne i traktujące o naszej rzeczywistości. Nie są to typowe teksty piosenek popowych, raczej ocierają się o formułę protest songów. Są dojrzałą analizą tego co nas otacza i dotyczy na co dzień, idealnie pasującą do emploi wokalisty" - zapowiada wydawca.

Krzysztof Cugowski swoją karierę solową rozpoczął na przełomie lat 70. i 80., kiedy to znalazł się poza Budką Suflera. Wówczas ukazały się płyty "Wokół cisza trwa" i "Podwójna twarz". W 1999 r. wydał album "Kolędy". Z kolei dwa lata później ukazała się rhythm'n'bluesowa płyta "Integralnie", nagrana z m.in. jazzowym pianistą Wojciechem Karolakiem. Na to wydawnictwo Krzysztof Cugowski przygotował swoje wersje ulubionych utworów innych wykonawców, m.in. "Czerwony jak cegła" grupy Dżem, "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty, "Move Over" Janis Joplin czy "Seagull" Bad Company.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Cugowski | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje