Reklama

Korn: "To sprawka nietykalnych"

W przyszłym tygodniu na sklepowych półkach pojawi się najnowszy album formacji Korn, zatytułowany "Untouchables". Jak wyznał Jonathan Davis, frontman i wokalista grupy, inspiracją dla takiego tytułu był system społeczny panujący w Indiach.

"Jeżeli chodzi o tytuł, zainspirował nas system społeczny w Indiach. Jak wiadomo w tym kraju występują trzy warstwy społeczne. Jedna z nich, ta najważniejsza, jest po prostu nietykalna. Nikt nie może im nic zrobić. Tu chodzi o to, że ci nietykalni, tzn. bogaci, są tak nazywani przez tych, którzy zasilają warstwę najbiedniejszą. Pomyślałem, że to fajny pomysł".

Reklama

"Poza tym wydaje mi się, że w pewnym sensie można to przenieść na nasze podwórko. Teraz, w naszym kraju, jest tyle osób, które zachowują się w ten sposób, choć nie są bogaci. Oczywiście nie jest to tak wyraziste jak w Indiach, ale w pewnym sensie zacząłem dostrzegać podobne zjawisko tutaj, w Stanach Zjednoczonych".

"W Ameryce jest wiele dzieciaków, które różnią się od reszty społeczeństwa. Mają pomalowane włosy i tak dalej. Nikt się nimi nie zajmuje i to wszystko jest sprawka nietykalnych. Oczywiście nie takich jak w Indiach, ale coś w tym jest. Nikogo nie obchodzi los tych dzieciaków. Wiodą życie bez nadziei i jakiejkolwiek szansy na lepsze jutro" - powiedział Jonathan Davis

Album "Untouchables" promowany jest przez singel "Here To Stay". Oprócz niego na płycie znajdą się następujące kompozycje: "From Your Heart", "Chasing Me", "Full Of Sorrow", "Tear Me Down", "In Pace", "I Want To Be Gone", "Falling Through Time", "All My Hate", "Leave This Place", "Corners Of My Mind", "Help Me Stay Alive", "Make It Go Away" i "Everything That I Could Find".

Album wyprodukował Michael Beinhorn, znany m.in. ze współpracy Marilyn Manson i Hole.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Korn | Davis | "Nietykalni"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje