Reklama

Kolizja na szczycie

Na pierwszym miejscu amerykańskiej listy najpopularniejszych albumów zadebiutowała płyta Jaya-Z i grupy Linkin Park "Collision Course". Kooperacja rapera i przedstawicieli nu-metalu to efekt akcji MTV pod sloganem "Mash Up". Pomysł jest prosty: "Bierzemy dwóch wykonawców z odmiennych muzycznych światów i miksujemy ich dwa sztandarowe utwory w jedną całość".

Jay'owi-Z i chłopakom z Linkin Park wspólne nagrania tak przypadły do gustu, że postanowili wydać cały album z miksami własnych kompozycji. Rezultat, przynajmniej komercyjny, okazał się znakomity. Płyta "Collision Course" zadebiutowała na szczycie "Billboardu".

Reklama

W ten sposób "How To Dismantle An Atomic Bomb" U2 spadło po jednym tygodniu "królowania" na 2. pozycję.

Kolejna nowość na liście to drugi album Kelly Clarkson "Breakaway", który znalazł się na 3. miejscu. Debiutancka płyta zwyciężczyni pierwszej edycji programu "American Idol", zatytułowana "Thankful" miała lepszy wynik - w 2003 roku była na szczycie "Billboardu".

Pozostałe nowości w pierwszej dziesiątce to płyty z hip hopem. Na 5. miejscu zadebiutował Nas z "Street Disciple". Dwa oczka niżej znalazł się pochodzący z Południa Stanów Zjedoczonych raper T.I. z albumem "Urban Legend".

Poza "Greatest Hits 2" Toby'ego Keitha (wciąż na miejscu 10.), pozostałe płyty w zestawieniu zanotowały spadek. Będący w zeszłym tygodniu na 2. miejscu "Encore" Eminema spadł na 4. pozycję.

Składanka największych przebojów Shanii Twain zleciała na miejsce 6. z 3.

Kompilacja "NOW!17" w tym tygodniu znalazła się na pozycji 8. (spadek z 6.). A trio Destiny's Child spadło na miejsce 9. z 4.

Na liście "najgorętszych" piosenek "Billboardu" drugi tydzień na szczycie znajduje się przebój Snoop Dogga "Drop It Like It's Hot".

Miejsce 2. także nie uległo zmianie. Znajduje się na nim duet Ushera i Alicii Keys "My Boo".

Oczko niżej mamy Mario z "Let Me Love You".

4. miejsce należy do przeboju Nelly'ego "Over And Over", a na pozycji 5. znajduje się "1,2 Step" Ciary, którą wspomaga Missy Elliott.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jaya Z | park | Linkin Park | kolizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje