Reklama

King Crimson zagrają w Polsce!

Adrian Belew, wokalista i gitarzysta legendarnej angielskiej grupy King Crimson, którego w poniedziałek, 9 grudnia, gościliśmy na CZATerii, powiedział w rozmowie z naszymi użytkownikami, że w przyszłym roku wraz z całym zespołem pojawi się na koncercie w Polsce. Legenda muzyki progresywnej zagra podczas imprezy "Warsaw Summer Jazz Days".

Adrian Belew przyjechał do Polski na dwa dni, aby promować nową EP-kę King Crimson "Happy What You Have To Be Happy With" i płytę "The Power To Believe", która ukaże się na początku przyszłego roku.

Reklama

Zapytany przez jednego z naszych użytkowników, kiedy zespół King Crimson przyjedzie w końcu do Polski, Adrian odpowiedział: "W lipcu przyszłego roku. W ramach Warsaw Summer Jazz Days...".

O nowym albumie zespołu muzyk nie chciał zbyt wiele mówić.

"Jest zbyt wcześnie, żeby to określić. Ale ten album otwiera wiele nowych drzwi, jak było to w przypadku Discipline".

Okazuje się, że nie jest wykluczone, iż King Crimson wykorzysta na swojej płycie elementy rapu bądź hip-hopu, aczkolwiek na pewno wiele do powiedzenia będzie miał w tej sprawie Robert Fripp.

"Myślę, że Pat, nasz perkusista, wie sporo o tego rodzaju muzyce. Ale na teraz nie wciela tego w życie. Właśnie odkrywam nową muzykę zrobioną z loopów, na komputerze z samplami. Mam nadzieję zrobić coś w tym stylu w przyszłości" - mówił na CZATerii Adrian Belew.

Na pytanie: "Na której z płyt King Crimson, na której nie grałeś, ani nie śpiewałeś, chciałbyś się pojawić?", Adrian Belew odpowiedział bez wahania: "In The Court Of The Crimson King".

Adrian Belew nie marzy o prezencie świątecznym.

"Mam już wszystko, co potrzebuję. Szczęście mojej rodziny będzie najlepszym prezentem" - powiedział muzyk na zakończenie spotkania z użytkownikami INTERIA.PL.

Przeczytaj zapis czata z Adrianem Belew!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: King Crimson | Polsko! | zagranie | jazz | Warsaw Summer Jazz Days | Adrian Belew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje