Reklama

Kim jest Kasia Moś?

Wśród 15. wykonawców, którzy wystąpią w krajowym finale 51. Konkursu Piosenki Eurowizja, znalazło się kilku zupełnych debiutantów. Jedną z nich jest 18-letnia Kasia Moś, urodzona w Rudzie Śląskiej uczennica maturalnej klasy Liceum Muzycznego w Bytomiu. Jak już informowaliśmy, muzykę na jej pierwszą płytę pisze Robert Janson, lider grupy Varius Manx. Za naszym pośrednictwem Kasia Moś postanowiła powiedzieć coś więcej o sobie.

- Chodzę do szkoły muzycznej w Bytomiu, gram na wiolonczeli. Początkowo grałam na skrzypcach. Jednak po trzech latach nauki rodzice nie chcąc czynić uszczerbku na zdrowiu mojego nauczyciela, przenieśli mnie do klasy wiolonczeli. Ta zmiana, ku nieszczęściu obecnego mojego nauczyciela, niczego nie zmieniła. Okazało się, że granie na wiolonczeli także nie jest moją pasją. Skończyłam też grę na fortepianie w zeszłym roku.

Reklama

- Śpiewam od 15. roku życia. Wtedy nagrałam pierwsze demo, które przypadkiem trafiło do rąk pana Roberta Jansona. Stwierdził, że jestem jeszcze za młoda. Dwa lata później nagrałam kolejne demo i wtedy - ku mojej radości - szef zespołu Varius Manx uznał, że może już czas skomponować dla mnie piosenkę - opowiada Kasia w rozmowie z INTERIA.PL.

- Napisał muzykę, a mnie się udało do melodii dopisać słowa. I tak dostaliśmy się do preselekcji Eurowizji - dodaje Kasia.

"I Wanna Know" to popowa piosenka, z elementami soulu i r'n'b. Choć sama Kasia uważa, że nie jest to typowy utwór "eurowizyjny".

- Bardzo lubię czarną muzykę, oczywiście też jazz i muzykę klasyczną, która jest moim głównym przedmiotem w szkole - mówi.

Kasia zdaje sobie sprawę z tego, że jest osobą na razie szerzej nieznaną, ale nie zamierza się specjalnie przejmować komentarzami na swój temat.

- Ludzie piszą i myślą, że Kasia Moś to mój artystyczny pseudonim, że jestem podróbką Kate Moss. Kasia Moś-łoś, takie rzeczy. Tak się złożyło, że jest taka modelka, a ludzie od razu to podłapują. Sęk w tym, że ja tak naprawdę się nazywam - śmieje się Kasia Moś.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kto | Varius Manx | Bytom | kim | Kasia Moś | kasia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje